ADAC Opel Electric Rally Cup: Opel Corsa Rally Electric stawia czoła Wogezom

Zwyciężając po raz drugi w tym sezonie, Luca Pröglhöf powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe”. Wraz ze swoją pilotką Christiną Ettel, 24-letni Austriak zwyciężył w Rajdzie Wogezów Grand-Est, wyprzedzając dwa lokalne zespoły w składzie Julien Casale/Pierre Delorme oraz Anthony i Adrien Rott. Zajmujące czwarte i piąte miejsce dwie kobiece załogi, Emma Chalvin/Emy Ailloud-Perraud (Francja) i Lyssia Baudet/Pauline Denis (Belgia), stawiły czoła niesprzyjającym warunkom na trudnych drogach wokół Gérardmer. Z nieba raz po raz lał ulewny deszcz, co utrudniało wybór opon.

Emocjonujący pojedynek pomiędzy Pröglhöfem i startującym gościnnie Casale rozstrzygnął się dopiero na przedostatnim odcinku specjalnym z powodu przebitej opony w Oplu Corsa Rally Electric 29-latka z Merville, który w tym sezonie rywalizuje w barwach Stellantis Rally Cup France. Wynik czwartego odcinka specjalnego w niedzielny poranek pokazał, jak blisko był czołówki: po 26,02 niezwykle wymagających kilometrach Pröglhöfa i Casale dzieliły zaledwie trzy dziesiąte sekundy.


„Było naprawdę ciężko”, powiedział Pröglhöf. „Świetnie wystartowaliśmy i przez dwa dni udało nam się utrzymać szybkie tempo, nie podejmując niepotrzebnego ryzyka. Widać było po całej stawce, jak szybko można złapać gumę i oczywiście trochę szczęścia też się do tego przyczyniło. Tym razem również bardzo podobały mi się odcinki specjalne i oczywiście cieszymy się z naszego drugiego zwycięstwa w tym sezonie".

Świetnie się bawiłem podczas mojego pierwszego występu w Corsa Rally Electric. Samochód przyjemnie się prowadziło, a puchar był dobrze zorganizowany. Przebicie opony było oczywiście irytujące, ale możemy żyć spokojnie z drugim miejscem. Mam nadzieję, że w którymś momencie uda nam się wrócić” - podsumował Casale, który jako kierowca występujący gościnnie nie otrzymał żadnych punktów. Bracia Rott zdobyli 25 punktów za drugie miejsce i awansowali na drugą pozycję w klasyfikacji przejściowej. „To wspaniale, oczywiście cieszymy się z punktów”, powiedział z zadowoleniem kierowca Anthony Rott. „Niestety w niedzielne popołudnie uszkodziliśmy amortyzator i zawieszenie, co uniemożliwiło nam walkę o zwycięstwo. Nie jestem do końca zadowolony z naszego występu, ale oczywiście cieszymy się z miejsca na podium”.

Casale/Delorme nie byli jedynym zespołem, który spowolniła przebita opona. Alizée Pottier i Manon Perrin w drugiej rundzie Corsa Rally Electric Akademii FFSA musieli dwukrotnie zmieniać opony na piątym odcinku, podobnie jak Węgrzy Bendegúz Hangodi i Dániel Petrovszki, którzy zaliczyli łącznie aż pięć przebitych opon. Uwagę widzów przyciągnęły również trzy modele Opla GSe. Umiejętnie prowadzone przez francuskie zespoły rajdowe, sportowe Astry GSe zapewniały bezpieczeństwo na odcinkach specjalnych jako samochody jadące przed uczestnikami (wartości w cyklu mieszanym dla Opla Astry GSe według WLTP1: ważone zużycie energii 17,8 kWh/100 km plus zużycie paliwa 1,3 l/100 km; emisja CO2 30 g/km; etykieta oceniająca ślad środowiskowy produktu: B. Zużycie paliwa przy rozładowanym akumulatorze: 6,2 l/100 km; etykieta oceniająca ślad środowiskowy produktu: E). Na półmetku sezonu, za niespełna cztery tygodnie, zespoły ADAC Opel Electric Rally Cup udadzą się do Styrii w Austrii. Zaplanowane na 12 i 13 lipca Rallye Weiz po raz trzeci będzie miejscem rundy kwalifikacyjnej pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych.


Tabela ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” po 3 z 8 rund:

1. Pröglhöf 95 punktów
2. Rott 72
3. Hangodi 64
4. Chalvin 49
5. Español 48
6. Lemke 42
7. Pottier and Baudet 28 każdy
9. Melse 25
10. Wittenbeck 23
11. Kurstjens 16
12. Kamermans and Bayer 14 każdy


źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Nowe systemy wspomagania kierowcy obowiązkowe od lipca: modele Opla są gotowe
Nowe systemy wspomagania kierowcy obowiązkowe od lipca: modele Opla są gotowe

Opel Bezpieczeństwo ponad wszystko: wiele systemów wspomagania kierowcy jest już dostępnych w standardzie w bestsellerowym miejskim samochodzie Opel Corsa

Opel Corsa bestsellerem sprzedaży wśród małych samochodów w Niemczech w pierwszej połowie 2024 roku
Opel Corsa bestsellerem sprzedaży wśród małych samochodów w Niemczech w pierwszej połowie 2024 roku

OPELNiezwykle popularna Corsa – w tym roku w Niemczech sprzedano ponad 20 000 nowych samochodów. Corsa Electric jest również liderem w segmencie małych samochodów z napędem elektrycznym. Marka Opel zarejestrowała w czerwcu wzrost sprzedaży o prawie 18%, a jej udział w rynku samochodów osobowych znacząco wzrósł do 5,8 %.

Najnowsze oferty

Opel Astra Enjoy 1.2 Turbo Benzyna 130KM MT6
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 40000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2020
Opel Grandland GS Hybrid 1.2 Turbo 136 KM eDCT6 | 682239
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Opel Mokka GS 1.2 Turbo Benzyna AT8 130KM S/S | 674273
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony