ADAC Opel Electric Rally Cup: Ekscytujące sporty wodne w Holandii

Ekscytujący gościnny występ ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” w Rajdzie ELE w Holandii zakończył się zwycięstwem Austriaka Luki Pröglhöfa. Po 12 odcinkach specjalnych, które były jeszcze trudniejsze ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, 24-latek i jego pilotka Christina Ettel wyprzedzili o zaledwie 8,8 sekundy hiszpański duet Alex Español Jove/Patricia Sáiz Ruiloba. Zajmujący trzecie miejsce francuscy bracia Anthony i Adrien Rott kontynuowali dobrą passę i świętowali swoje pierwsze podium w pierwszym na świecie jednomarkowym rajdowym pucharze samochodów elektrycznych. Francuska załoga kobieca w składzie Emma Chalvin/Emy Ailloud-Perraud zajęła czwarte miejsce.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się zwyciężyć w tym naprawdę wymagającym rajdzie”, powiedział rozpromieniony Pröglhöf. „Pierwszego dnia byłem trochę zbyt ostrożny z powodu ulewnego deszczu. W sobotę wyczucie samochodu było dobre od samego początku. Nocne odcinki zarówno w piątek, jak i w sobotę były bardzo wymagające. Było zabawnie, a jednocześnie zobaczyliśmy, że praca zespołowa między Christiną i mną dobrze się układa”. Dzięki zwycięstwu Pröglhöf objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej pucharu.


Po trzecim, przedostatnim etapie, Pröglhöf i Español wyszli na prowadzenie, mając ten sam czas. Hiszpan stracił jednak 17 sekund na kolejnym etapie i nie był już w stanie odrobić straty przed metą. „Popełniliśmy mały błąd” - przyznał Español - „ale i tak jestem zadowolony z naszego występu. Poprawiliśmy się w porównaniu z pierwszą rundą i teraz dajemy jeszcze więcej z siebie i samochodu. Opel Corsa Rally Electric i mistrzostwa to świetna zabawa”.

Najlepszym czasem na odcinkach 5. i 8. oraz doskonałą wydajnością podczas całego rajdu bracia Rott udowodnili, że w końcu osiągnęli szczyt ADAC Opel Electric Rally Cup. „Mam nadzieję, że trend się utrzyma” – roześmiał się kierowca Anthony. „Jest tam bardzo ciasno. Ale czujemy, że możemy dotrzymać kroku. Wszystko poszło bardzo dobrze, szczególnie w deszczu.”

Emma Chalvin również była uśmiechnięta po zdobyciu czwartego miejsca: „Jestem naprawdę zadowolona z naszego występu. Ostatecznym celem w tych niesprzyjających warunkach, na mokrej nawierzchni, w błocie i w ciemności, było utrzymanie samochodu na drodze i uniknięcie poważnych błędów. Oczywiście skorzystaliśmy też na błędach naszych konkurentów, ale jak to się mówi: aby być pierwszym, najpierw trzeba dojechać do mety. Dlatego Emy i ja starałyśmy się nie podejmować niepotrzebnego ryzyka”. 

Dwie drużyny, które stanęły na podium na początku sezonu w Sulingen, miały pecha. Węgrzy Bendegúz Hangodi i Dániel Petrovszki byli na wyraźnym prowadzeniu, gdy zsunęli się z drogi do tego samego błotnistego rowu, do którego wpadła wcześniej francuska załoga Alizée Pottier/Joanna Verdier. Zanim samochody wróciły na drogę, na oba zespoły nałożono karę czasową 20 minut.

Po uzyskaniu najlepszego czasu na pierwszym etapie, zwycięzcy pierwszej rundy, Christian Lemke/Jan-Eric Bemmann, zacięcie walczyli o czołowe pozycje, gdy ich samochód wypadł z trasy na piątym etapie z powodu usterki spowodowanej przedostaniem się wody. Choć usterka została wykryta i naprawiona, zespołowi udało się zdobyć zaledwie 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w końcowym Power Stage.

Trzecia runda ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” odbędzie się 15 i 16 czerwca w Rallye Vosges Grand-Est w Gérardmer, niedaleko granicy francusko-niemieckiej.


Klasyfikacja ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” po 2 z 8 rund:

1. Pröglhöf 60 punktów
2. Español 48.
3. Rott 45.
4. Hangodi 44.
5. Lemke 42.
6. Chalvin 27.
7. Pottier and Kurstjens, 16 każdy.
9. Kamermans and Bayer, 14 każdy.
11. Melse 12.
12. Wittenbeck 9.
13. Baudet 8.


źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą

Czytaj więcej o marce Opel

Rajd Wogezów Grand-Est: ciężka próba dla Opla Corsy Rally Electric
Rajd Wogezów Grand-Est: ciężka próba dla Opla Corsy Rally Electric

Opel | W dniach 15 - 16 czerwca odbędzie się trzecia runda ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe”. To pierwsze z trzech wydarzeń we Francji dla zespołów i Corsy Rally Electric

Opel świętuje „60 lat istnienia Studia Projektowego Opla”
Opel świętuje „60 lat istnienia Studia Projektowego Opla”

Opel | Rok 2024 jest dla Opla wyjątkowym rokiem jubileuszy: niemiecka marka produkuje samochody od 125 lat. Od 1899 roku ten producent samochodów sprawia, że mobilność jest dostępna dla milionów ludzi, a jednocześnie nieustannie inspiruje klientów swoimi innowacyjnymi modelami. 

„125 lat produkcji samochodów”
„125 lat produkcji samochodów”

OPEL | Opel produkuje samochody od 125 lat. 125 lat, podczas których marka zapewniła milionom ludzi mobilność i zainspirowała ich licznymi innowacjami. Opel świętuje tę ważną rocznicę w najbliższą sobotę, 8 czerwca, zapraszając na Dzień Otwarty w siedzibie głównej Opla w Rüsselsheim

Najnowsze oferty

Opel Corsa GS MT6 100 KM na gwarancji do 11,2024
 • Model: Corsa
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 54115 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Opel Mokka Edition 1.2 Turbo Benzyna 130 KM AT8 | 682138
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Mokka Edition 1.2 Turbo Benzyna 130 KM AT8 | 682139
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony