Ford kolejny raz sponsoruje kobiece załogi w Rebelle Rally

Ford jest sponsorem pięciu zespołów w tegorocznym Rajdzie Rebelle Rally. Cztery z nich próbują kontynuować wieloletnią passę sukcesów Bronco® i Bronco® Sport, natomiast piąty zamierza pokonać wyczerpującą trasę w pełni elektrycznym Mustangiem Mach-E® Rally.


Rebelle Rally to pierwszy w Stanach Zjednoczonych rajd terenowy dla kobiet. To nie tylko pokaz możliwości pojazdów, ale także wyzwanie dla umiejętności nawigacyjnych uczestniczek. Nie używa się GPS. Nie można mieć telefonów komórkowych. I tak jest od zawsze.

Każdy zespół tworzy kierowca i pilot-nawigator, którzy startują pojazdem bez załóg serwisowych. Uczestniczki spędzają noce, biwakując w drodze, wzdłuż trasy liczącej około 1500 mil. Impreza rozpoczyna się 12 października w Mammoth Mountain i będzie wiodła przez dzikie tereny Nevady i Kalifornii, osiągając metę 21 października w Imperial Sand Dunes w południowej Kalifornii. To już czwarty rok z rzędu, w którym Ford bierze udział w zawodach i po raz pierwszy jest ich oficjalnym sponsorem (Srebrny Sponsor).


Załoga Bronco Raptor

Shelby Hall

Pochodzi z rodziny, która zyskała uznanie i szacunek za swoje wieloletnie dokonania w terenowych sportach motorowych. Shelby uczyła się i podążała śladami swojego dziadka i ojca, a dziś jest dumną wielokrotną mistrzynią klasy Baja 1000, zwyciężczynią Rebelle Rally X-CrossTM, właścicielką firmy i sportowcem wspieranym na całym świecie przez takie marki jak BFGoodrich Tires i Ford Performance.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2016, 2020, 2021, 2022.


Rori Lewis

Wychowywała się na pustyni w południowej Kalifornii, uprawiając sporty zespołowe, jeżdżąc konno, pływając na snowboardzie i wakeboardzie, a następnie w młodym wieku zakochała się w off-roadzie. – Po pracy dla TOTAL CHAOS i dodaniu do swoich przygód funcji rajdowego nawigatora, wzrosła jej chęć walki i odkrywania świata. Jest pięciokrotną uczestniczką Rebelle Rally.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2017, 2018, 2019, 2021, 2022.   


Załoga Bronco Raptor

Laura Wanlass

Wkrótce wystartuje w Rebelle po raz szósty. Ona i jej partnerka, Maria Guitar, zajęły drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (2022) i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej (2021) w klasie 4×4, z trzema wygranymi etapami. W 2022 roku wygrały także Pirelli Contingency. Jest również instruktorką imprez Rebelle U.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2018, 2019, 2020, 2021, 2022.


Maria Guitar

Zdobywczyni drugiego i trzeciego miejsca w klasie 4×4 w 2022 i 2021 roku. Jej życie to przygody, mapy i poznawania świata. Jako kobieta inżynier samochodowy, która wybrała zawód handlowca, uwielbia rozwiązywać problemy i myśleć nieszablonowo.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2018, 2019, 2020, 2021, 2022.


Załoga Bronco Sport

Jessica Moore

Dorastała w Eagle River na Alasce, gdzie jej rodzina miała Bronco, co zapoczątkowało jej miłość do tego modelu. Obecnie jest przewodnikiem na szlakach w teksańskim oddziale Bronco Off-Roadeo i lubi pokazywać innym, co potrafią ich samochody.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2019.


Melissa Clark

Pracuje jako przewodniczka w Bronco Off-Roadeo Moab i jako kurator Bronco Sport w Bronco Nation. Jej specjalizacja obejmuje marketing i urządzenia medyczne, a ona sama jest licencjonowaną pielęgniarką. Melissa brała udział w ośmiu zawodach Rebelle Rally.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022.


Załoga Mustanga Mach-E Rally

Kaleigh Miller

Wygrywała Rebelle Rally w klasie 4×4 w latach 2016, 2017 i 2020. W życiu zawodowym jest certyfikowaną księgową, obecnie pracuje jako dyrektor finansowa w Tucson w Arizonie. Jej hobby to czytanie, biwakowanie i spędzanie czasu z rodziną.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2016, 2017, 2018, 2020.


Bailey Campbell

Campbell startowała już za kierownicą w Rebelle Rally i zajęła drugie miejsce w Baja 1000 oraz czwarte w klasie 1 wyścigu Mint 400. Była także pierwszą kobietą, która w wieku 19 lat ukończyła wyścig King of The Hammers w pierwszej piątce.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2016, 2017.


Załoga Bronco® WildTrak®

Karisa Haydon

Chęć udziału w kolejnym rajdzie Rebelle wyrażają Karisa Haydon i jej partnerka Trista Smith, zwyciężczynie nagrody dla debiutantek Rebelle Rally w 2022 roku. Przechodzą do klasy 4×4 i są zachwycone, że mogą przeskoczyć do tej nowej kategorii.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2022.


Trista Smith

Przystępując do Rebelle 2022 jako prawdziwe nowicjuszki w tym sporcie, Haydon i Smith zdały sobie sprawę, że doskonale radzą sobie w tej formule rajdu. Obie brały udział w licznych imprezach enduro, wnoszą więc do Rebelle Rally swoje doświadczenia, chęć rywalizacji i pracy w teamie.

Poprzednie starty w Rebelle Rally: 2022.źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Nowe barwy „Champion Spirit” Mustanga GT3 – hołd oddany mistrzowskim modelom wyścigowym Forda
Nowe barwy „Champion Spirit” Mustanga GT3 – hołd oddany mistrzowskim modelom wyścigowym Forda

MUSTANG | Termin „barwy” zazwyczaj odnosi się do unikatowego malowania lub emblematu, wskazujących na przynależność, stosowanych często na strojach ludzi lub na pojazdach. U zapaleńców, „barwy” przywołują wspomnienia kultowych samochodów wyścigowych Forda i związanych z nimi sportowych wydarzeń. Wielu z was pewnie wspomina ulubione barwy wyścigowe lub niezapomniany numer kierowcy.

Ford Mustang świętuje 60 lat
Ford Mustang świętuje 60 lat

Mustang | Ford Mustang, być może najsłynniejszy amerykański samochód wszechczasów, obchodzi w tym roku 60. rocznicę powstania.

Gotowy do rywalizacji na torze Focus ST Edition
Gotowy do rywalizacji na torze Focus ST Edition

FORD | Ford zaprezentował gotowego do jazdy na drogach publicznych i torach wyścigowych Focusa ST Edition, najbardziej kompletną wersję tego modelu, opracowaną przez Ford Performance.

Najnowsze oferty

Ford Puma ST-LINE X 1.0 EcoBoost Hybrid 125KM A7
 • Model: Puma
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 125 KM A7 FWD Limited Van
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony