FIAT Professional przedstawia nową gamę

FIAT Professional kontynuuje swoją pełną sukcesów drogę, wprowadzając na rynek nową generację modeli: Ducato, Doblò i Scudo 2024 debiutują z nowymi elektrycznymi układami napędowymi, nowym designem, nowymi systemami łączności, ADAS nowej generacji, aby wspierać biznes przyszłości innowacyjnymi, zrównoważonymi i elektrycznymi rozwiązaniami w zakresie mobilności.

Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT & FIAT Professional i globalny dyrektor marketingu Stellantis, powiedział:
Od 120 lat misją marki FIATA Professional jest pozostawanie blisko naszych klientów, zapewniając dedykowaną sieć i rozwiązania. Jako część Grupy Stellantis dążymy do wzmocnienia partnerskiej współpracy, wykorzystując bardziej rozbudowaną sieć, rozszerzając naszą pozycję lidera w Europie i Ameryce Południowej na nowe regiony, takie jak MEA. W 2024 roku wprowadzamy odnowioną gamę obejmującą modele FIAT Professional Ducato, Doblò i Scudo. Są to samochody nowej generacji, oferujące innowacyjne, zrównoważone i elektryczne rozwiązania wspierające przedsiębiorców i biznes przyszłości. FIAT Professional jest pionierem w dziedzinie coraz bardziej ekologicznych i wydajnych technologii, w szczególności dzięki naszemu flagowemu modelowi Ducato będącemu niekwestionowanym liderem rynku przez 8 kolejnych lat od 2014 do 2021 roku, dzięki ciągłym ewolucjom i innowacjom. Dzisiaj z radością prezentujemy pierwszy własny model Ducato BEV, który jest potwierdzeniem naszego nieustannego zaangażowania w lepszą przyszłość. Skupiamy się na tworzeniu przyjaznych dla każdej zawodowej misji i inkluzywnych rozwiązań w zakresie mobilności dla wszystkich”.


Dzięki ponad stuletniej historii, FIAT Professional jest punktem odniesienia w branży pojazdów użytkowych, oferując wysoką wydajność i niezawodność swoich samochodów, szeroką gamę spersonalizowanych rozwiązań i dedykowaną sieć zawsze w służbie profesjonalistów. Jako pionier w opracowywaniu coraz bardziej ekologicznych i wydajnych technologii, FIAT Professional jest dziś liderem rewolucji e-mobilności LCV, zawsze wyprzedzając o krok swoją konkurencję. 

FIAT Professional, jedyna marka posiadająca dedykowaną platformę opracowaną dla „firm dokonujących zabudowy” i specjalne usługi dla właścicieli kamperów, jest także liderem w dziedzinie pojazdów rekreacyjnych, uhonorowanym licznymi wyróżnieniami i nagrodami. Prawdziwa gwiazda w swojej branży, Ducato – samochód bazowy pod zabudowy kamperowe reprezentuje ewolucję techniczną, która potwierdza tradycję sukcesu modelu produkowanego nieprzerwanie od 1981 roku. Flagowy model gamy FIATA Professional z dumą prezentuje swoją 40-letnią historię, świętując w 2023 r. zdobycie po raz piętnasty z rzędu tytułu „Najlepszej bazy pod kampery 2023” według wiodącego niemieckiego magazynu branżowego „Promobil” oraz tytułu „Najlepszej bazy do zabudowy kamperowej” przyznanego przez czytelników Auto Zeitung.

Nową gamę FIAT Professional zaprezentowano we Włoszech w Balocco - Stellantis Proving Ground, w ramach wydarzenia „Stellantis Commercial Vehicle Ambition Day”, będącego kamieniem milowym w planie strategicznym firmy Stellantis. To ważne wydarzenie było idealną okazją, aby przedstawić strategię i ambicje globalnej jednostki biznesowej pojazdów użytkowych, wraz z odnowioną gamą produktów C-Van, D-Van i E-Van wszystkich marek.

Nowy Ducato MY24: zwycięski projekt

Ducato to globalny model sprzedawany w ponad 80 krajach na całym świecie i jeden z najlepiej sprzedających się modeli w najnowszej historii Fiata, z ponad 3,5 milionami pojazdów wyprodukowanych na przestrzeni ponad 40 lat. Dzięki ciągłym ewolucjom i innowacjom stał się liderem w swoim segmencie, zajmując przez 8 kolejnych lat wiodącą pozycję na rynku w latach 2014-2021 i odnosząc liczne sukcesy handlowe. Jego design i osiągi w połączeniu z wszechstronnością sprawiły, że jest to jeden z najbardziej niezawodnych i cenionych pojazdów zarówno dla profesjonalistów, jak i firm dokonujących zabudowy. I po raz kolejny w tym roku Ducato został wybrany najlepszą bazą pod zabudowę kamperową.

Nowy Ducato pragnie nie tylko potwierdzić swoją wiodącą pozycję, ale chce być jeszcze doskonalszy, aby być zawsze gotowy na każdą zawodową misję i spełniać wszystkie oczekiwania klientów w oparciu o podejście multienergetyczne, dzięki nowej, w pełni elektrycznej wersji wyposażonej w nowe systemy i funkcje w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i technologii. Nowy model to wersja elektryczna „in-house”, która może pochwalić się najlepszym w swojej klasie zasięgiem oraz zupełnie nową stylistyką nadwozia i wnętrza. Nowy Ducato jest oferowany w cenie obniżonej o 25%, aby mógł być dostępny dla każdego, zgodnie z misją marki, która pragnie zawsze być blisko swoich klientów.

Multienergetyczny układ napędowy

Zawsze o krok przed konkurencją, Ducato „ponownie podejmuje” wyzwanie w sektorze pojazdów użytkowych, oferując całkowicie nową wersję elektryczną, aby odpowiedzieć na najnowsze trendy rynkowe i rozwijającą się branżę oraz odnowioną gamą silników wysokoprężnych, aby spełnić wszystkie oczekiwania klientów w zakresie osiągów, niezawodności, redukcji zużycia paliwa i emisji CO2.

Jedną z najważniejszych innowacji wprowadzonych przez E-Ducato 2024 jest nowy akumulator o pojemności 110 kWh zapewniający najlepsze w swojej klasie wrażenia z jazdy przy zerowej emisji spalin dzięki zasięgowi wynoszącemu do 420 km* w cyklu WLTP, co czyni E-Ducato najlepszym w swojej kategorii, a jego zasięg jest teraz o 30% większy w porównaniu z poprzednią wersją. Nowy układ napędowy wraz z akumulatorem uzupełnia nowa jednostka napędowa o mocy do 200 kW (270 KM) w połączeniu z momentem obrotowym 410 Nm.

Całkowicie nowe są również funkcje ładowania. Obejmują dwie standardowe ładowarki, pierwsza o mocy 11 kW do szybkiego ładowania prądem zmiennym i druga o mocy do 150 kW w opcji ładowania prądem stałym, umożliwiająca szybkie naładowanie akumulatora w zaledwie 55 minut. Nowy E-Ducato jest wyposażony w wyjątkowo wydajną jednostkę napędową i oferuje trzy tryby jazdy - Eco, Normal, Power zapewniające idealną równowagę między osiągami a zasięgiem (konfigurowalnym przez kierowcę) poprzez różne profile przyspieszenia i prędkości maksymalnej w zależności od wybranego trybu jazdy. Tryb E-coasting można ustawić za pomocą specjalnych łopatek na kierownicy, wybierając między skutecznym hamowaniem rekuperacyjnym lub spowolnieniem pojazdu bez użycia pedału hamulca.

Bogatą gamę silników diesla potwierdza najnowsza generacja silników MultiJet, zgodnych z normą Euro 6E, zawsze w czołówce pod względem osiągów i trwałości: 6-stopniowa manualna skrzynia biegów w połączeniu z trzema poziomami mocy (120, 140, 180 KM ) i nowa 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów w połączeniu z mocą 140 i 180 KM. Gama jednostek napędowych Euro VI E z homologacją Heavy-Duty jest dostępna w dwóch poziomach mocy 140 i 180 KM, oba w połączeniu z 6-stopniową manualną skrzynią biegów i 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Ponadto, również dzięki wprowadzeniu licznych ulepszeń w zakresie aerodynamiki, nowy Ducato zapewnia redukcję zużycia paliwa i emisji CO2 nawet o 9% w porównaniu z poprzednią generacją. To wszystko bez uszczerbku dla doskonałych osiągów układu napędowego, który dostarcza do 450 Nm momentu obrotowego, co stanowi najlepszą wartość w segmencie. Niezależnie od wybranego silnika, nowy Ducato oferuje najlepszą w swojej klasie pojemność do 17 m3 i ładowność do 1.500 kg.Udoskonalony interfejs HMI: technologia

Dzięki całkowicie nowej architekturze układów elektronicznych, nowy E-Ducato oferuje także pełną gamę nowych systemów ADAS. System Full Brake Control System, system Traffic Sign Recognition (rozpoznawanie znaków drogowych), system Lane Departure Warning (ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu), system Attention Assist (asystent skupienia uwagi) i inteligentny asystent prędkości są dostępne w standardzie we wszystkich wersjach, aż po adaptacyjny tempomat z funkcją Stop-and-go, systemem Lane Centering wykrywającym linie oddzielające pasy ruchu i funkcją Traffic Jam Assist (asystent jazdy w korku), który utrzymuje pojazd na swoim pasie ruchu i w odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego, biorąc pod uwagę warunki na drodze. Dzięki połączeniu tych trzech ostatnich systemów ADAS, nowy E-Ducato oferuje autonomiczną jazdę poziomu 2, w trakcie której pojazd autonomicznie wspomaga kierowcę podczas przyspieszania, hamowania i jazdy, sprawiając, że E-Ducato, a także wersja z silnikiem diesla, są najbezpieczniejszymi pojazdami użytkowymi w swoim segmencie.

Komfort na pokładzie

Jeśli chodzi o wnętrze, w kabinie nowego E-Ducato trwa prawdziwa „rewolucja”, mająca na celu zapewnienie jak największego komfortu podczas pracy i wygodnej obsługi, dzięki nowym funkcjom zastosowanym w najnowszej wersji Ducato: bezkluczykowy system Keyless Entry and Go jest standardowym wyposażeniem wersji elektrycznej, umożliwiając zablokowanie i odblokowanie drzwi w kabinie i przestrzeni ładunkowej oraz uruchamianie silnika bez korzystania z kluczyka; elektryczny hamulec postojowy również daje większy komfort na co dzień; 10-calowy wyświetlacz systemu radionawigacji, w 100% połączony dzięki nowym specjalnym funkcjom EV, które wspierają interakcję EV i system „Full Digital Cockpit” obsługiwany za pomocą 7-calowego ekranu uzupełniają standardowe wyposażenie nowego E-Ducato. Kamera cofania z dynamicznymi liniami siatki staje się standardowym wsparciem podczas manewrów parkowania we wszystkich wersjach elektrycznej i z silnikiem diesla.
Ponadto, kompletny ekosystem ładowania oferowany przez Free2move Charge, zapewnia klientom dostosowane do potrzeb i bezproblemowe ładowanie pojazdów elektrycznych oraz zarządzanie energią w dowolnym miejscu i w dowolny sposób, uwzględniając sprzęt, oprogramowanie, instalację i usługi. W odświeżonym wnętrzu wyróżniają się nowa deska rozdzielcza i kierownica, nowe, bardziej funkcjonalne i przestronne panele drzwi, w których można przechowywać różne potrzebna akcesoria, oraz nowa jednostrefowa klimatyzacja automatyczna. Fotele oferowane w standardzie w wersji w pełni elektrycznej są pokryte tapicerką wysokiej jakości i zaprojektowane z myślą o ergonomii i komforcie, natomiast nowe elektryczne wspomaganie kierownicy zwiększa precyzję i zwinność w każdych warunkach jazdy i obciążenia.
Oprócz funkcji i systemów dostępnych w standardzie, nowy E-Ducato oferuje następujące wyposażenie mające na celu poprawę pracy profesjonalistów i wzbogacenie ich wrażeń z jazdy: bezprzewodowa ładowarka; podwójne gniazda USB A+C do ładowania smartfonów; gniazdo elektryczne 230 V umieszczone centralnie na desce rozdzielczej i dostępne dla wszystkich pasażerów przednich siedzeń; ogrzewana szyba przednia z systemem szybkiego odmrażania i odparowywania szyby. Cyfrowe lusterko wsteczne i czujniki parkowania 360° stanowią dodatkową pomoc podczas jazdy i parkowania, zapewniając niezasłonięty widok drogi za w pełni załadowanym pojazdem.

Design

Odświeżenie wyglądu nadwozia, zarówno w wersji z silnikiem elektrycznym, jak i spalinowym skupiło się głównie na przodzie pojazdu, tak aby nie zmieniać ogólnego wyglądu, uznawanego za jeden z najlepszych w segmencie. Główne zmiany obejmują cały przedni grill Ducato wyposażony teraz w nowe zderzaki, nowe osłony podwozia i innowacyjną osłonę chłodnicy o nowoczesnym designie w kolorze nadwozia mającą na celu poprawę wydajności aerodynamicznej. E-Ducato jest teraz wyposażony w reflektory Full LED, poprawiające widoczność w nocy, a jednocześnie nadające mu nowoczesny i asertywny wygląd. Odświeżony wygląd nadwozia uzupełniają nowe tylne reflektory z czarnymi akcentami i nowym logo.

Nowe E-Doblò i Nowe Doblò: nowa odsłona bestsellera

Dzięki pomysłowym i innowacyjnym rozwiązaniom, jazda w mieście jest mniej stresująca i znacznie bezpieczniejsza, a nowe Doblò jest idealnym partnerem dla wszystkich dla profesjonalistów. Zarówno Doblò, jak i E-Doblò zachowują swoją atrakcyjność, dodając nowe, dodatkowe funkcje, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i spełniają nowe potrzeby w zakresie mobilności: odświeżony design, zoptymalizowana przyjemność z jazdy i bezpieczeństwo, ulepszona wersja BEV z zasięgiem do 330 km oraz pompa ciepła dla lepszej wydajności i komfortu jazdy.
Wszechstronne, przestronne, elastyczne i idealne do każdej codziennej zawodowej misji, nowe Doblò oferuje bezkompromisowe połączenie nowoczesności i komfortu. Zaktualizowana oferta E-Doblò jest motorem zmian na rynku BEV, jednocześnie utrzymując pozycję lidera w przypadku aktualnej generacji modelu.

Mniejszy ślad węglowy, większa wydajność

Celem nowego Doblò jest zaistnienie w świecie e-mobilności dzięki nowej generacji pojazdów BEV wyposażonych w coraz bardziej wydajny w 100% silnik elektryczny oferujący imponujący zasięg do 330 km w cyklu mieszanym WLTP i zerową emisję CO2 podczas jazdy. Nowy model osiąga prędkość maksymalną 135 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 11,2 sekundy. Nowa wersja BEV jest również wyposażona w łopatki wyboru hamowania rekuperacyjnego, dostępnego w trzech poziomach, dzięki czemu klient może wybrać preferowany poziom hamowania rekuperacyjnego. Dostępne są trzy tryby jazdy zwiększające osiągi nowego E-Doblò: Normal, Eco i Power. W nowym E-Doblò debiutuje także innowacyjna pompa ciepła, która poprawia komfort pasażerów, jednocześnie zwiększając wydajność pojazdu, a tym samym jego zasięg. Ładowarka pokładowa o mocy 7,4 kW i dostępna na zamówienie trójfazowa ładowarka samochodowa o mocy 11 kW, umożliwiają wydajne ładowanie nowego E-Doblò niezależnie od dostępnej infrastruktury. E-Doblò dysponuje super wydajnym systemem szybkiego ładowania o mocy 100 kW, który naładuje 80% akumulatora w zaledwie 30 minut.

W oparciu o te same typy nadwozia i przestrzeń ładunkową, jakie dostępne są w wersjach spalinowych, E-Doblò zostało zaprojektowane, aby zapewnić profesjonalistom większą wydajność w codziennej pracy.Nowe Doblò posiada również Magic Plug, przydatne, dodatkowe gniazdo elektryczne, które pozwala klientom uzyskać odpowiednie napięcie w konkretnych sytuacjach, gdy na przykład zajdzie konieczność podłączenia jakiegoś narzędzia, w mobilnym warsztacie, czy przy dowolnym innym systemie zasilania o napięciu do 400 V.

Bezpieczeństwo

Pod względem bezpieczeństwa, na największą uwagę zasługuje udoskonalony, rewolucyjny Magic Mirror, który teraz jest wyposażony w nowe cyfrowe lusterko wsteczne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch kamer - jednej umieszczonej pod prawym lusterkiem bocznym, a drugiej nad tylnymi drzwiami. Kierowca może przełączać się między trzema różnymi widokami otoczenia pojazdu, dzięki czemu znacznie łatwiej mu bezpiecznie manewrować w zatłoczonych miejscach.
Pełna oferta systemów ADAS staje się teraz standardem zarówno w modelu Doblò, jak i E-Doblò, co zapewnia bardziej komfortowe i bezpieczne podróżowanie. Samochód wyposażony jest między innymi w: inteligentny ogranicznik prędkości, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, system monitorowania zmęczenia kierowcy i zaawansowany system hamowania awaryjnego. Ponadto, jako opcja, dostępny jest teraz adaptacyjny tempomat z funkcją Stop, zapewniający jeszcze bardziej bezpieczną i komfortową jazdę.

Design

Nowe Doblò może pochwalić się nową stylistyką przodu i nowymi reflektorami ecoLED, a także dodatkowymi kolorami lakieru nadwozia - Volare Blu i Toscana Green (tylko dla wersji kombi) - oraz nowym logo z tyłu. Wnętrze zostało odnowione za sprawą nowej stylistyki kierownicy, nowego logo FIAT i nowych, lepszych materiałów, z których wykonane są siedzenia. Cała wewnętrzna przestrzeń nowego Doblò została tak skonfigurowana, aby spełniać najbardziej specyficzne potrzeby klientów i teraz oferuje różne ustawienia siedzeń i schowków, co zapewnia maksymalną elastyczność podczas jazdy i transportu. Dużo uwagi poświęcono również komfortowi akustycznemu, zmniejszając średni poziom hałasu.

Łączność i system informacyjno - rozrywkowy

Nowe Doblò od FIAT Professional oferuje również nowe technologie łączności i informacyjno-rozrywkowe, aby pomóc klientom efektywnie sprostać codziennym wyzwaniom zawodowym. Jedną z głównych innowacji jest stacja dokująca na smartfona, która umożliwia kierowcy podłączenie urządzenia i sterowanie nim za pomocą przycisków na kierownicy lub poleceń głosowych. W nowym Doblò dostępne jest również 10-calowe Radio Touch, które ułatwia prowadzenie dzięki połączeniu z kamerą cofania.
Ponadto, nowe radio Uconnect z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym poprawia jakość systemu informacyjno-rozrywkowego i posiada zintegrowany system nawigacji, który wskazuje wszystkie przydatne obiekty użyteczności publicznej. Radio Uconnect jest również kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto™ oraz wyposażone w kolorowy, cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 10 cali z możliwością personalizacji wyświetlanych informacji.

Nowe Scudo: wielofunkcyjne, inteligentne i w 100% elektryczne

Dzięki odświeżonemu designowi, zwiększonej wydajności, najnowocześniejszej łączności i bardziej wyrafinowanym systemom wspomagania jazdy, nowe Scudo robi kolejny krok w kierunku doskonałości, służąc swoim klientom. Ten samochód dostawczy nadal oferuje solidność, wszechstronność i przyjemność z jazdy, dzięki którym stał się punktem odniesienia dla profesjonalistów. Nowe Scudo to nowoczesny i technologicznie zaawansowany samochód dostępny ze w 100% elektrycznym układem napędowym oraz z najnowszej generacji silnikiem Diesla. Aby zaspokoić potrzeby zróżnicowanej grupy klienteli złożonej z prawdziwych profesjonalistów, dla których samochód jest przede wszystkim narzędziem pracy i źródłem dochodu, nowe Scudo oferuje szereg funkcji, które czynią go najlepszym w swojej klasie.

Design

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to zmieniła się stylistyka przodu i przeprojektowane zostały reflektory full-LED, a także dostępny jest teraz zupełnie nowy kolor lakieru nadwozia Titanium Grey. Odświeżona została również centralna część wnętrza, w której pojawił w pełni odnowiony zestaw wskaźników, schowek na drobne przedmioty i uchwyt na kubek oraz przeprojektowano gałkę zmiany biegów i kierownicę. Znacząco zmieniła się pozycja kierowcy za kierownicą nowego Scudo, która teraz jest bardziej komfortowa i praktyczna. Deska rozdzielcza i kierownica zyskały nowy wygląd. Cyfrowy zestaw wskaźników oraz duży 10-calowy centralny ekran dotykowy sprawiają, że interakcja między człowiekiem a pojazdem jest zarówno wygodna, jak i efektywna. Schowki do przechowywania są bardziej przestronne, zwłaszcza w górnej części deski rozdzielczej i na konsoli środkowej. Pomysłowo zaprojektowane uchwyty na kubki na końcach deski rozdzielczej umożliwiają klientom ustawienie smartfona w pozycji pionowej.

Kompaktowy na zewnątrz, duży w środku

Przy wysokości wynoszącej zaledwie 190 cm, pojemność samochodu jest niezwykle duża i oferuje wyjątkowy udźwig pomimo kompaktowych rozmiarów zewnętrznych: do 6,6 m3 pojemności ładunkowej i do 1,4 tony ładowności. Wygodna pozycja za kierownicą i kompaktowe wymiary Scudo umożliwiają klientom bezstresową pracę, nawet na dłuższych trasach, zapewniając komfort samochodu osobowego. Nowa gama samochodów dostawczych Scudo obejmuje różne wersje, długości i rozwiązania w zakresie ładowności, by sprostać najbardziej specyficznym potrzebom klientów. Nowe Scudo może pochwalić się najnowocześniejszym systemem załadunku przedmiotów wielkogabarytowych, który jeszcze bardziej podkreśla wyjątkową wszechstronność modelu. Dzięki funkcji Magic Cargo można zwiększyć przestrzeń ładunkową do 3,67 m w wersji standardowej i maksymalnie do 4,02 m w wersji Maxi. Ponadto możliwe jest przekształcenia przedniego siedzenia w miejsce pracy i wykorzystanie go jako stolika na komputer bądź tablet lub wygodnego miejsca na zjedzenie posiłku. Oprócz tego, nowe Scudo posiada kilka funkcjonalnych schowków, takich jak na przykład powiększony górny schowek centralny, a oprócz tego wyposażony został w większe uchwyty na kubki po lewej i prawej stronie oraz większy schowek w panelu centralnym z miejscem na 2 smartfony, z których jeden posiada ładowarkę indukcyjną (dostępną jako opcję). Scudo od zawsze było synonimem komfortu i wszechstronności, a profesjonaliści mogą wybierać pomiędzy wygodną kanapą z dużym schowkiem ukrytym pod siedziskiem a pojedynczymi fotelami, i zarządzać każdą przestrzenią niezależnie. Spośród wszystkich rozwiązań oferowanych przez nowe Scudo, można też wybrać fotele dla pasażerów z przodu, by jak najlepiej spełnić potrzeby wszystkich pracowników.  

Bezkompromisowy elektryk

Dzięki nowemu silnikowi elektrycznemu, nowe E-Scudo zapewnia nowy, bezkompromisowy poziom osiągów. Silnik elektryczny o mocy 100 kW i natychmiast dostępny moment obrotowy wynoszący 260 Nm zapewniają optymalne osiągi podczas jazdy z każdym obciążeniem, umożliwiając kierowcy osiągnięcie maksymalnej prędkości 130 km/h. Nowe E-Scudo oferuje płynniejszą i bardziej responsywną jazdę, która umożliwia swobodne przemieszczanie się po zatłoczonych ulicach w centrum miasta. Skróceniu uległ również czas ładowania, a ślad węglowy jest niemal zerowy.Aby zoptymalizować zasięg, nowe Scudo jest wyposażone w system hamowania regeneracyjnego, który można aktywować w czterech różnych trybach regeneracji za pomocą łopatek umieszczonych za kierownicą.

Klienci mogą również wybierać pomiędzy dwoma wielkościami akumulatorów, 50 lub 75 kWh, w zależności od potrzeb. Akumulator o pojemności 50 kWh zapewnia maksymalny zasięg do 224 km (w cyklu mieszanym WLTP). Akumulator o pojemności 75 kWh zapewnia tę samą prędkość i maksymalny moment obrotowy, gwarantując jednocześnie maksymalny zasięg na poziomie 350 km w cyklu mieszanym WLTP. Nowe Scudo oferuje również szeroką gamę najnowocześniejszych silników Diesla z trzema poziomami mocy i dwoma skrzyniami biegów do wyboru: manualną lub 8-biegową automatyczną. Wersja elektryczna oferuje do 1,25 tony ładowności, natomiast wersja z silnikiem Diesel może pochwalić się ładownością do blisko 1,4 tony.

Łączność over- the- air i nowy system informacyjno-rozrywkowy: łączność i systemy wspomagania jazdy, by poprawić wydajność

Nowe Scudo od FIAT Professional oferuje nowe funkcje łączności i informacyjno-rozrywkowe, które stanowią niezbędną pomoc dla profesjonalistów podczas ich codziennych wyzwań w pracy. Dopełnienie nowego wyposażenia stanowią nowe schowki, szczególnie te przeznaczone na jeden lub kilku smartfonów. Standardowo montowane radio DAB posiada w 5-calowy ekran dotykowy ze zintegrowanym portem USB. Ponadto kierowca może wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne bez odrywania uwagi od drogi.
System informacyjno-rozrywkowy klasy premium, dostępny z lub bez zintegrowanej nawigacji, posiada 10-calowy kolorowy ekran dotykowy, radio samochodowe DAB, odtwarzacz MP3, 4 wejścia USB oraz połączenie WIFI. Ponadto, dostępność systemów Apple CarPlay i Android Auto™ pozwala klientom mieć bezpieczne połączenie ze swoim smartfonem bez rozpraszania uwagi podczas jazdy. Apple CarPlay oferuje również sterowanie głosowe Siri, a także współpracuje z wbudowanymi elementami sterującymi samochodu: pokrętłami, przyciskami, touchpadem lub ekranem dotykowym. Wszystkie aplikacje obsługiwane przez CarPlay zostały zaprojektowane tak, aby można było z nich w łatwy i przystępny sposób korzystać, a kierowca nie musiał odrywać wzroku od drogi. W przypadku Android Auto™ wszystkie aplikacje są wyświetlane na interfejsie ekranu radia, dzięki czemu kierowcy mają dostęp do wszystkich treści oraz mogą w sposób bezpieczny i łatwy korzystać z map Google i słuchać muzyki z Google Play.

Jeśli chodzi o systemy wspomagania jazdy, to dostępny jest Magic Mirror, nowa funkcja, która wyświetla na nowym cyfrowym lusterku wstecznym dwa różne widoki, dzięki czemu kierowca może bezpiecznie wykonywać wszelkie manewry. Obrazy wysyłane są przez dwie kamery, jedną znajdującą się pod prawym lusterkiem bocznym, i drugą, umieszczoną nad tylnymi drzwiami. Kierowcy widzą więc to, co dzieje się z tyłu za pojazdem oraz z boku w martwym polu po prawej stronie, co pomaga im podczas codziennie wykonywanych manewrów. Jest to unikalne narzędzie, które zapewnia kierowcy doskonały widok na tył pojazdu, ale także na otoczenie samochodu po stronie pasażera.
Nowe Scudo wyposażone jest w standardzie w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, których celem jest zapewnienie najwyższego komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy. Systemy te obejmują takie funkcje, jak ISA (Inteligentny asystent prędkości) z funkcją rozpoznawania ograniczeń prędkości, system ostrzegania o utracie koncentracji kierowcy, asystent pasa ruchu, który może wykrywać krawędzie drogi nawet przy wyższych prędkościach i wysyłać zarówno dźwiękowe, jak i wizualne ostrzeżenia, jeśli samochód zjeżdża z pasa ruchu. Ponadto samochód jest wyposażony w system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, a także inteligentnego asystenta prędkości, który pomaga kierowcom przestrzegać ograniczeń prędkości.

Zoptymalizowany czas pracy i dojazdu dzięki nowym usługom Connected Services

Będący jako prawdziwy partner biznesowy zawsze blisko swoich klientów, FIAT Professional zapewnia rozwiązania dopasowane do konkretnych zadań, aby usprawnić codzienną pracę swoich klientów i pomóc im w utrzymaniu ciągłości ich działalności oraz jej optymalizacji. Dlatego też nowe Ducato, Doblò i Scudo będą w 100% skomunikowane ze światem i oferować będą usługi UconnectTM Services, dzięki którym samochód będzie jeszcze bardziej wydajny. Dzięki funkcji Send&Go klienci mogą wcześniej, bezpośrednio ze swojego smartfona, wysłać cel podróży do systemu informacyjno-rozrywkowego i z łatwością do niego dotrzeć dzięki systemowi nawigacji, a jednocześnie na bieżąco być informowanym o pozostałym poziomie naładowania akumulatora. Za pośrednictwem aplikacji Fiat można zdalnie zarządzać kilkoma funkcjami, takimi jak lokalizacja pojazdu czy blokowanie i odblokowywanie drzwi samochodu. Aby zapewnić lepszy komfort, kabina samochodu z napędem elektrycznym może zostać wstępnie nagrzana, gdy na zewnątrz jest zimno lub schłodzona, w bardzo gorące dni. Usługi online umożliwiają również klientom udostępnianie pozycji GPS pojazdu i kontakt z operatorem w celu uzyskania pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba, lub otrzymania powiadomienia w czasie rzeczywistym w przypadku próby kradzieży pojazdu.

Oprócz E-Call, wszystkie samochody oferują w standardzie ekskluzywny pakiet profilaktycznej obsługi. Po połączeniu się z aplikacją Fiat lub portalem internetowym FIAT Professional, można uzyskać informacje o samochodzie: to dobry sposób, by pamiętać o okresowych przeglądach. Ofertę uzupełniają pakiety łączności „fit for mission” (gotowe do każdej zawodowej misji), które mają zaspokoić różnorodne potrzeby klientów, od jednoosobowych firm po duże floty. Aby zoptymalizować czas pracy i dojazdu, menedżerowie flot mają do dyspozycji 3 poziomy usług Connected Services. Pierwszy poziom, przeznaczony do zarządzanie zadaniami, umożliwia menedżerom flot tworzenie listy zadań do wykonania przez kierowcę w ciągu dnia, wskazując mu czas, miejsce docelowe i inne potrzebne szczegóły. Po przydzieleniu zadań kierowca otrzymuje w samochodzie powiadomienie i może uzyskać dostęp do pełnej listy zadań. Ponadto kierowca będzie mógł również wysłać swoje docelowe miejsce podróży bezpośrednio do nawigacji lub wysyłać aktualizacje dotyczące postępu w realizacji zadań do menedżera floty.

Drugi poziom to zarządzanie zadaniami z optymalizacją trasy. Oprócz podstawowej usługi, zadania są porządkowane za pomocą algorytmu mającego na celu skrócenie pokonywanych odległości. W przypadku flot samochodów elektrycznych dostępny jest trzeci poziom - zarządzanie zadaniami z optymalizacją trasy dla pojazdów elektrycznych, który obejmuje wszystkie funkcje dostępne w poprzednich poziomach, ale jeszcze coś więcej. Algorytm ocenia, czy poziom naładowania akumulatora pojazdu jest wystarczający do wykonania przydzielonych zadań, a jeśli nie, planuje postój pomiędzy poszczególnymi zadaniami w celu naładowania akumulatora. Funkcjami pakietu „fit for mission” można zarządzać za pośrednictwem portalu Free2move.


źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

Olivier Francois odwiedza fabrykę Mirafiori
Olivier Francois odwiedza fabrykę Mirafiori

FIAT | W filmie z Mirafiori, Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i globalny dyrektor marketingu Stellantis, podkreśla strategiczną rolę fabryki FIAT, wagę produkcji nowego Fiata 500 Ibrida w Turynie oraz znaczenie Włoch dla marki.

 Francois Olivier zachęca do przejścia na pojazdy elektryczne - Fiat
Francois Olivier zachęca do przejścia na pojazdy elektryczne - Fiat

FIAT | Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT wygłasza przemówienie na odbywającym się w Rzymie Światowym Spotkaniu poświęconym braterstwu między ludźmi.

FIAT już drugi rok z rzędu wspiera Światowe Spotkanie
FIAT już drugi rok z rzędu wspiera Światowe Spotkanie

FIAT | FIAT uczestniczył w Światowym Spotkaniu poświęconym braterstwu między ludźmi zorganizowanym przez Fundację Watykańską „Fratelli Tutti” w Rzymie w dniach 10 i 11 maja.

Najnowsze oferty

Fiat Doblo serie 2 Doblo VAN L1 650 kg, Benzyna 1.2, 110 KM, S&S
 • Model: Doblo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Fiat 600 Hybryda 1.2 100KM
 • Model: 600
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Panda Panda Seria 8-Panda 1.0 70KM Hybrid Czerwony Passione (414)
 • Model: Panda
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony