FIAT PANDA KOŃCZY 40 LAT

Podróż przez 40-letnią historię Fiata Panda nadal trwa. Po odcinku poświęconym  jednostkom napędowym, którego gościem była Maria Grazia Lisbona, tym razem poznajemy z bliska styl i design, wyróżniający trzy generacje miejskiego samochodu marki Fiat. Panda drugiej generacji była produkowana w Polsce w fabryce FCA w Tychach w latach 2003-2012, które obejmował najbardziej dynamiczny okres rozwoju zakładu. Samochód od razu przypadł do gustu Klientom i zdobył prestiżowy tytuł „Car of The Year 2004". Prcownicy tyskiej fabryki wyprodukowali łącznie rekordową liczbę 2 168 491 sztuk tego popularnego i przebojowego modelu.

Aby opowiedzieć tę nową historię, Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA, zaprosił Klausa Busse, dyrektora Działu Projektowania FCA na region EMEA, by razem przeanalizować włoski design i styl Pandy, będący idealnym połączeniem funkcjonalności, prostoty i  pragmatyzmu.

-

FIAT PANDA - 40 LAT SUKCESÓW, cz. 2:

-

„Sukces samochodu to wynik zwycięskiej strategii i błysku intuicji stylistycznej opartej na analizie nowych trendów i nowych potrzeb Klientów” - powiedział Luca Napolitano. „Zasadniczo wynika ze złożonej formuły, sprawdzonej przez najbardziej surowego arbitra, jakim jest czas. Tak jak w przypadku Fiata Pandy, który w tym roku świętuje ważny jubileusz, swoje pierwsze 40-lecie, na które składają się trzy generacje modelu,  liczne rekordy technologiczne i handlowe. Panda reprezentuje niewątpliwie codzienne relacje użytkownika ze swoim samochodem: bardziej bezpośrednie, bardziej beztroskie. Wystarczy pomyśleć o ponad 7,8 milionach egzemplarzy wyprodukowanych do tej pory oraz o niekwestionowanej pozycji lidera w europejskim segmencie A, jaką w pierwszej połowie bieżącego roku Fiat Panda cieszył się wraz z 500. Po wprowadzeniu na rynek modelu z napędem hybrydowym, sprzedaż Fiata Panda wyniosła prawie 59 900 sztuk, osiągając tym samym udział w rynku na poziomie 17,1%, co oznacza wzrost o 2,3 punktu procentowego w porównaniu z rokiem ubiegłym”.

-

-

Taka właśnie jest Panda, miejski samochód, który od zawsze potrafił pozytywnie zaskakiwać i oferować ciekawe rozwiązania w zakresie różnorodnych potrzeb Klientów. Samochód wielofunkcyjny, prosty i intuicyjny, przystępny cenowo i ekonomiczny w utrzymaniu. Jednym słowem i bez wątpienia Fiat.

„W chwili swojej premiery w 1980 roku, Fiat Panda został nazwany „magicznym pudełkiem” pełnym oryginalnych, genialnych i zaskakujących rozwiązań” - powiedział Klaus Busse. „Panda jest stworzona, aby w pełni się nią cieszyć, a nie tylko ją podziwiać. Jest to typowy designerski przedmiot, ceniony zarówno za funkcjonalność, jak i styl. I właśnie z tego powodu zdobył serca wszystkich".

Swój sukces Panda zawdzięcza kompaktowym rozmiarom zewnętrznym, dużej przestrzeni wewnątrz z możliwością konfiguracji dla różnych potrzeb transportowych, szerokiemu wyborowi silników i licznym kombinacjom kolorystycznym.

Całość ujęta jest w znajomym, solidnym i dającym poczucie bezpieczeństwa „kształcie", który od razu wzbudza sympatię i zaufanie zarówno w mieście, jak i w najbardziej oddalonych zakątkach. To nie przypadek, że Panda jest najukochańszym samochodem Włochów i wielu Europejczyków, którzy wybrali ją na swojego „towarzysza życia" w codziennych podróżach. Panda stała się samochodem miejskim, ale i jednocześnie małym SUV-em, zanim ktokolwiek wiedział się, co to jest SUV, a w wersji 4x4 jest naprawdę nie do zatrzymania.

To właśnie z DNA Fiata wywodzi się oryginalny styl i funkcjonalność połączone z inteligentnymi rozwiązaniami, które upraszczają i poprawiają życie za kierownicą. Tak jest w przypadku Pandy, która ewoluowała na przestrzeni lat, pozostając ciągle wierna sobie, w doskonałej równowadze pomiędzy formą a funkcją. Miejski samochód Fiata, z pokolenia na pokolenie, potrafił na nowo interpretować swoje charakterystyczne elementy, nie tracąc przy tym swojej tożsamości, ale przede wszystkim nie rezygnując nigdy z uniwersalności. Dla Fiata model Panda jest funkcjonalną ikoną gamy, z jej charakterystycznymi elementami designu, które sprawiają, że jest on natychmiast rozpoznawalny, niezależnie od serii czy roku produkcji: od składanych foteli po przestrzeń wewnętrzną, którą można dowolnie wypełnić, od linii pasów po schowek deski rozdzielczej i po proste, intuicyjne rozmieszczenie przycisków, zapewniające zawsze przyjemną i bezpieczną jazdę.

W przyszłości Fiat Panda będzie nadal zaskakiwał, ponieważ jego ładunek innowacyjności jest stałym źródłem inspiracji dla projektantów Centrum Stylu, którzy pracują nad znalezieniem inteligentnych i jeszcze bardziej funkcjonalnych rozwiązań dla miejskiego samochodu jutra. I to właśnie podczas jednego z wielu procesów twórczych powstał Fiat Concept Centoventi, czyli odpowiedź Fiata na elektryczną i zrównoważoną mobilność przyszłości opartą na ponad 120-letniej historii.

-

FIAT PANDA - 40 LAT SUKCESÓW, cz. 1:

-

___
źródło: Fiat Polska 

Czytaj więcej o marce Fiat

Kiedy Fiat Topolino spotyka Topolino, dzieje się magia!
Kiedy Fiat Topolino spotyka Topolino, dzieje się magia!

FIAT | Hołd FIAT-a z okazji 100. rocznicy powstania The Walt Disney Company: pięć wyjątkowych egzemplarzy Fiata Topolino, cztery zaprojektowane przez Centrum Stylu FIAT-a inspirowane Disney Creatives i jeden stworzony we współpracy ze znanym włoskim rysownikiem Disneya, Giorgio Cavazzano

Fiat Strada zawita do regionu Bliskiego Wschodu i Afryki
Fiat Strada zawita do regionu Bliskiego Wschodu i Afryki

FIAT | Marka FIAT wzmacnia swoją pozycję globalnego gracza i zwiększa swoją obecność, wprowadzając brazylijskiego bestsellera - pickupa Fiat Strada – na rynki w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki (MEA).

FIAT Professional przedstawia nową gamę
FIAT Professional przedstawia nową gamę

FIAT PROFESSIONAL | FIAT Professional kontynuuje swoją pełną sukcesów drogę, wprowadzając na rynek nową generację modeli: Ducato, Doblò i Scudo 2024 debiutują z nowymi elektrycznymi układami napędowymi, nowym designem, nowymi systemami łączności, ADAS nowej generacji, aby wspierać biznes przyszłości innowacyjnymi, zrównoważonymi i elektrycznymi rozwiązaniami w zakresie mobilności. 

Najnowsze oferty

Fiat 500X Fiat 500X CROSS (4x4) / Salon PL / Gwarancja 2016
 • Model: 500X
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 129 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2016
Fiat Tipo 1.0 MT 100KM (722) Perłowy Sabbia Używany jak nowy
 • Model: Tipo
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 24000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2021
Fiat Fiorino Cargo Base 1 .3 80 KM, gotowy do odbioru.
 • Model: Fiorino
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony