FIAT PANDA KOŃCZY 40 LAT

Podróż przez 40-letnią historię Fiata Panda nadal trwa. Po odcinku poświęconym  jednostkom napędowym, którego gościem była Maria Grazia Lisbona, tym razem poznajemy z bliska styl i design, wyróżniający trzy generacje miejskiego samochodu marki Fiat. Panda drugiej generacji była produkowana w Polsce w fabryce FCA w Tychach w latach 2003-2012, które obejmował najbardziej dynamiczny okres rozwoju zakładu. Samochód od razu przypadł do gustu Klientom i zdobył prestiżowy tytuł „Car of The Year 2004". Prcownicy tyskiej fabryki wyprodukowali łącznie rekordową liczbę 2 168 491 sztuk tego popularnego i przebojowego modelu.

Aby opowiedzieć tę nową historię, Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA, zaprosił Klausa Busse, dyrektora Działu Projektowania FCA na region EMEA, by razem przeanalizować włoski design i styl Pandy, będący idealnym połączeniem funkcjonalności, prostoty i  pragmatyzmu.

-

FIAT PANDA - 40 LAT SUKCESÓW, cz. 2:

-

„Sukces samochodu to wynik zwycięskiej strategii i błysku intuicji stylistycznej opartej na analizie nowych trendów i nowych potrzeb Klientów” - powiedział Luca Napolitano. „Zasadniczo wynika ze złożonej formuły, sprawdzonej przez najbardziej surowego arbitra, jakim jest czas. Tak jak w przypadku Fiata Pandy, który w tym roku świętuje ważny jubileusz, swoje pierwsze 40-lecie, na które składają się trzy generacje modelu,  liczne rekordy technologiczne i handlowe. Panda reprezentuje niewątpliwie codzienne relacje użytkownika ze swoim samochodem: bardziej bezpośrednie, bardziej beztroskie. Wystarczy pomyśleć o ponad 7,8 milionach egzemplarzy wyprodukowanych do tej pory oraz o niekwestionowanej pozycji lidera w europejskim segmencie A, jaką w pierwszej połowie bieżącego roku Fiat Panda cieszył się wraz z 500. Po wprowadzeniu na rynek modelu z napędem hybrydowym, sprzedaż Fiata Panda wyniosła prawie 59 900 sztuk, osiągając tym samym udział w rynku na poziomie 17,1%, co oznacza wzrost o 2,3 punktu procentowego w porównaniu z rokiem ubiegłym”.

-

-

Taka właśnie jest Panda, miejski samochód, który od zawsze potrafił pozytywnie zaskakiwać i oferować ciekawe rozwiązania w zakresie różnorodnych potrzeb Klientów. Samochód wielofunkcyjny, prosty i intuicyjny, przystępny cenowo i ekonomiczny w utrzymaniu. Jednym słowem i bez wątpienia Fiat.

„W chwili swojej premiery w 1980 roku, Fiat Panda został nazwany „magicznym pudełkiem” pełnym oryginalnych, genialnych i zaskakujących rozwiązań” - powiedział Klaus Busse. „Panda jest stworzona, aby w pełni się nią cieszyć, a nie tylko ją podziwiać. Jest to typowy designerski przedmiot, ceniony zarówno za funkcjonalność, jak i styl. I właśnie z tego powodu zdobył serca wszystkich".

Swój sukces Panda zawdzięcza kompaktowym rozmiarom zewnętrznym, dużej przestrzeni wewnątrz z możliwością konfiguracji dla różnych potrzeb transportowych, szerokiemu wyborowi silników i licznym kombinacjom kolorystycznym.

Całość ujęta jest w znajomym, solidnym i dającym poczucie bezpieczeństwa „kształcie", który od razu wzbudza sympatię i zaufanie zarówno w mieście, jak i w najbardziej oddalonych zakątkach. To nie przypadek, że Panda jest najukochańszym samochodem Włochów i wielu Europejczyków, którzy wybrali ją na swojego „towarzysza życia" w codziennych podróżach. Panda stała się samochodem miejskim, ale i jednocześnie małym SUV-em, zanim ktokolwiek wiedział się, co to jest SUV, a w wersji 4x4 jest naprawdę nie do zatrzymania.

To właśnie z DNA Fiata wywodzi się oryginalny styl i funkcjonalność połączone z inteligentnymi rozwiązaniami, które upraszczają i poprawiają życie za kierownicą. Tak jest w przypadku Pandy, która ewoluowała na przestrzeni lat, pozostając ciągle wierna sobie, w doskonałej równowadze pomiędzy formą a funkcją. Miejski samochód Fiata, z pokolenia na pokolenie, potrafił na nowo interpretować swoje charakterystyczne elementy, nie tracąc przy tym swojej tożsamości, ale przede wszystkim nie rezygnując nigdy z uniwersalności. Dla Fiata model Panda jest funkcjonalną ikoną gamy, z jej charakterystycznymi elementami designu, które sprawiają, że jest on natychmiast rozpoznawalny, niezależnie od serii czy roku produkcji: od składanych foteli po przestrzeń wewnętrzną, którą można dowolnie wypełnić, od linii pasów po schowek deski rozdzielczej i po proste, intuicyjne rozmieszczenie przycisków, zapewniające zawsze przyjemną i bezpieczną jazdę.

W przyszłości Fiat Panda będzie nadal zaskakiwał, ponieważ jego ładunek innowacyjności jest stałym źródłem inspiracji dla projektantów Centrum Stylu, którzy pracują nad znalezieniem inteligentnych i jeszcze bardziej funkcjonalnych rozwiązań dla miejskiego samochodu jutra. I to właśnie podczas jednego z wielu procesów twórczych powstał Fiat Concept Centoventi, czyli odpowiedź Fiata na elektryczną i zrównoważoną mobilność przyszłości opartą na ponad 120-letniej historii.

-

FIAT PANDA - 40 LAT SUKCESÓW, cz. 1:

-

___
źródło: Fiat Polska 

Czytaj więcej o marce Fiat

Nowa seria specjalna Fiat Pandina
Nowa seria specjalna Fiat Pandina

FIAT | Nowa seria specjalna Fiat Pandina to najbardziej zaawansowana technologicznie i najbezpieczniejsza Panda w historii. Fiat Panda będzie nadal produkowany we włoskim zakładzie Pomigliano d'Arco co najmniej do 2027 roku.

Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024
Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024

FIAT | Fiat 500e ponownie na podium Auto Lidera – tym razem w kategorii małych aut miejskich. 500e wygrywa z 20 konkurentami pod względem najlepszego połączenia wymogów ekologicznych, włoskiego stylu, komfortu, funkcjonalności i intuicyjnej obsługi, bezpieczeństwa oraz poziomu sprzedaży.

Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid
Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid

FIAT | Produkowane w Tychach auto reprezentuje jeden z najpopularniejszych w Polsce segmentów miejskich SUV-ów, idealnie wpisując się w potrzeby mieszkańców miast. Oferuje włoski styl, przestronne wnętrze i duży bagażnik oraz liczne inteligentne rozwiązania, wspomagające kierowcę w podróży.

Najnowsze oferty

Fiat 500 Hatchback Seria 1-BEV 118 KM RED Rata w wynajmie 366zł netto!!
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2022
Fiat 500 Hatchback Seria 1-BEV 118 KM Icon
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 890 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2022
Fiat 500 Dolcevita 1.0 Hybryda
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 9715 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony