ALFA ROMEO ŚWIĘTUJE RAZEM Z FANAMI 111 LAT ISTNIENIA MARKI

Alfa Romeo to marka o ważnej roli w historii motoryzacji. Skupia wokół siebie rzesze entuzjastów nieustannie śledzących jej rozwój. W celu zaangażowania swoich miłośników i dania im możliwości spotkania się i wyrażenia pasji do marki z logo z herbem rodu Viscontich, Alfa Romeo przygotowała czterodniowe wydarzenie w Muzeum Alfy Romeo w Arese, gdzie znajdują się najważniejsze modele marki. Spotkanie rozpocznie się w czwartek 24 czerwca br. o godz. 10:00 tradycyjną paradą na torze znajdującym się w obrębie Muzeum, otwartą dla wszystkich prywatnych właścicieli samochodów Alfa Romeo dowolnego modelu czy rocznika. Przesłaniem parady, (ale i całej 4-dniowej imprezy), będzie hołd oddany czerwieni Alfa, kolorowi, który od zawsze wyróżnia samochody marki, do tego stopnia, że stał się on integralną częścią DNA Alfy Romeo. Dlatego Goście zostaną także poproszeni o założenie czegoś czerwonego. W tym kolorze będą również maseczki, rozdawane bezpłatnie przy wejściu, aby spędzić te niezwykłe dni w pełnym bezpieczeństwie.

-

-

24 czerwca br. zostanie na długo zapamiętany przez nabywców ekskluzywnych modeli Giulia GTA i GTAm. Właśnie w tym dniu pierwsi Klienci będą mogli odebrać te niezwykłe samochody, wyprodukowane w liczbie zaledwie 500 numerowanych egzemplarzy. Szczęśliwi właściciele docenią wartość wyjątkowej i ekskluzywnej obsługi „customer experience” dokładnie w rocznicę powstania marki Alfa Romeo. Nie ma lepszego sposobu, aby uczcić ten jubileusz, jak zasiąść za kierownicą tego supersamochodu. Auto wyposażone w silnik 2.9 V6 Bi-Turbo o zwiększonej mocy 540 KM i najlepszym w swojej klasie stosunku wagi do mocy, wynoszący 187 KM/1 litr, prezentuje wyjątkową zdolność marki do łączenia stylu i sportowego charakteru. W wydarzeniu wezmą udział dyrektorzy marki Alfa Romeo, działu Projektowania i działu Inżynierii. Będą towarzyszyć Klientom w tym ekskluzywnym doświadczeniu, opowiadając im o szczegółach powstania samochodów i kulisach tego wyjątkowego projektu. O godzinie 12:00 Klienci udadzą się, każdy swoim samochodem, prosto na tor na ekskluzywną paradę i będą uczestniczyć w wyjątkowej wizycie tematycznej o poprawie osiągów wyścigowych i przyjemności czerpanej z jazdy, specjalnie przygotowanej w Muzeum wśród muzealnych samochodów i materiałów w Centrum Dokumentacji. Badania nad nowymi materiałami, doświadczenie w lotnictwie, ale także specjalne wersje wyścigowe, od przedwojennej 8C 2300 Monza do legendarnych lżejszych modeli granturismo z lat 50. i 60. XX w.: Giulietty Sprint Veloce i Giulii Sprint GTA, których „A" w nazwie od słowa „alleggerita” oznacza „lżejsza, odciążona". Historia ta ma swój ciąg dalszy w modelu 75 Turbo Evoluzione, aż po aktualnie produkowane aktualnie nowe Giulie GTA i GTAm.

-

-

Następnie o godzinie 15:00 odbędzie się specjalna parada dla Klubów Alfa Romeo, które będą również zaproszone do udziału w spotkaniu o godzinie 15:30, podczas którego zostanie przedstawiony harmonogram wydarzeń w Muzeum oraz propozycje dla tych w szczególny sposób zafascynowanych marką. Dodatkową atrakcją będą codzienne dwie parady (o godz. 10.00 i 17.00). Warunkiem uczestnictwa w nich jest rezerwacja miejsc, której można dokonać wysyłając maila na adres info@museoalfaromeo.com.

Dla tych, którzy kochają bolidy Formuły 1, w Muzeum będzie można przeżyć na żywo przygotowania do GP Austrii z sesjami treningowymi, kwalifikacjami i wyścigiem transmitowanym na żywo na dużym ekranie. Przez caly okres będzie można podziwiać jednomiejscowy samochód pokazowy Alfa Romeo Racing Orlen, a w piątek 25 czerwca, goście będą mogli przeżywać wyjątkowe emocje podczas połączenia na żywo z kierowcami zespołu, Kimi Räikkönenem i Antonio Giovinazzim, na torze w Spielbergu oraz podczas wirtualnej wycieczki odkrywać tajemnice padoku i garażu.

Od chlubnej przeszłości po dzień dzisiejszy. Na sobotę 26 i niedzielę 27 czerwca zaplanowano dwa wykłady poświęcone historii marki. Pierwszy z nich dotyczyć będzie rocznicy pierwszego zwycięstwa A.L.F.A. (Modena, 1911, Regularity Race), a drugi wykład będzie poświęcony konceptowi 4C, prototypowi supersamochodu zaprojektowanemu przez Centro Stile Alfa Romeo w 2011 roku. Na zakończenie wykładów, właściciele 4C zostaną zaproszeni na paradę swoimi samochodami po wewnętrznym torze. Pozostając w temacie historii, dla zwiedzających będzie również otwarta wystawa „Koniki morskie", ukazująca fascynujący i mało znany rozdział w historii Alfy Romeo: zastosowanie silników Alfy w żegludze, od wyścigów po transport publiczny, od pojazdów wojskowych po łodzie rybackie. Każdego dnia w godzinach od 10.00 do 18.00, w godzinach otwarcia Muzeum, można będzie również zwiedzać Muzeum „od kuchni", rezerwując wycieczkę z przewodnikiem: dwa piętra magazynów, w których przechowywane są samochody, silniki, nagrody, podwozia i inne materiały, które zazwyczaj nie są wystawione na widok publiczny.

W weekend zaplanowano również atrakcje dla grup i rodzin: od warsztatów kreatywnych dla dzieci zaplanowanych na sobotę 26 czerwca o godz. 15:00, po poszukiwanie skarbów w niedzielę 27 czerwca o godz. 16:30. Cały program można sprawdzić na stronie museoalfaromeo.com tutaj, a wszystkie atrakcje są wliczone w cenę biletu wstępu. Wymagana jest rezerwacja miejsc, poprzez wysłanie maila na adres info@museoalfaromeo.com.

-

___
źródło: Alfa Romeo. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo 33 Stradale, ikona która zachwyciła Stany Zjednoczone. Spotkanie z amerykańskim klientem Glynnem Bloomquistem
Alfa Romeo 33 Stradale, ikona która zachwyciła Stany Zjednoczone. Spotkanie z amerykańskim klientem Glynnem Bloomquistem

Alfa Romeo | Teksański przedsiębiorca Glynn Bloomquist, jeden z 33 miłośników nowego modelu 33 Stradale, wziął udział w niezwykłym doświadczeniu jakim było sfinalizowanie w Muzeum Alfy Romeo w Arese konfiguracji swojego specjalnego, zbudowanego na zamówienie samochodu i jeszcze raz, u boku czołowych twórców projektu, poczuł ogromne emocje w „Bottega Alfa Romeo”. 

Alfa Romeo prezentuje nową stronę internetową oraz nową, ekskluzywną kolekcję dla entuzjastów z całego świata.
Alfa Romeo prezentuje nową stronę internetową oraz nową, ekskluzywną kolekcję dla entuzjastów z całego świata.

ALFA ROMEO | Dostępna jest już nowa, ekskluzywna kolekcja produktów merchandisingowych Alfy Romeo, przeznaczona dla wszystkich entuzjastów, którym drogie są wartości włoskiej sportowej marki z Mediolanu.

Quadrifoglio Super Sport: specjalna seria limitowana będąca hołdem dla pierwszego zwycięstwa w rajdzie Mille Miglia.
Quadrifoglio Super Sport: specjalna seria limitowana będąca hołdem dla pierwszego zwycięstwa w rajdzie Mille Miglia.

Alfa Romeo | Alfa Romeo przedstawia nową Giulię i Stelvio Quadrifoglio Super Sport, specjalną edycję limitowaną wyprodukowaną w ilości zaledwie 275 sztuk modelu Giulia i 175 modelu Stelvio, która będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Stelvio Kupiony ,serwisowany w ASO,niski przebieg,FV 23 %
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 72454 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Alfa Romeo Tonale Tributo Italiano 1.5 T4 180KM Mild-Hybrid SZKLANY DACH
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Stelvio Veloce CZERWONA SKÓRA 280KM Q4 A8 - Pakiet Premium
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony