KIA MOTORS POLSKA OFICJALNYM PARTNEREM VERVA STREET RACING

Kia Motors Polska jest oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia, w którym wezmą udział nie tylko Robert Kubica i jego kolega z zespołu ROKiT Williams Racing – George Russell, ale również wielu innych znakomitych kierowców wyścigowych i rajdowych. Jedną z atrakcji przygotowaną przez Kia Motors Polska na Verva Street Racing będzie przedpremierowy pokaz najnowszego modelu marki Kia – crossovera XCeed. Na specjalnie zbudowanym ulicznym torze, po którym jeździł będzie Robert Kubica, odbędą się także wyścigi Kia Picanto z udziałem zawodników startujących w KIA PLATINUM CUP. Podczas wszystkich pokazów na torze w roli Safety Car'a wystąpi flagowy model marki Kia – Stinger GT. Na potrzeby obsługi największego widowiska motoryzacyjnego w Polsce Kia Motors Polska przeznaczyła w sumie aż 9 takich aut, które razem z 6 przestronnymi SUV-ami Sorento będą tworzyć oficjalną flotę samochodów dla VIP-ów. Na tym nie koniec atrakcji tegorocznej edycji Verva Street Racing, która zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco niż dotąd.

-

-

- liczne atrakcje na lądzie, w wodzie i w powietrzu z udziałem najlepszych zawodników i maszyn, które z bliska będzie można zobaczyć tylko podczas Verva Street Racing

- Pit Party z udziałem ponad 500 pojazdów – między innymi samochodów, buggy, motocykli i ciężarówek, które biorą udział w najtrudniejszym rajdzie świata – Dakarze

- Verva Street Racing to impreza otwarta dla całych rodzin – na najmłodszych będą czekać strefy zabaw z animatorami a wieczorami odbędą się koncerty muzyczne

Jako oficjalny partner motoryzacyjny Verva Street Racing Kia Motors Polska przygotowała dla kibiców liczne atrakcje. Największą z nich będzie możliwość podziwiania na żywo wyścigów Kia Picanto, które odbędą się na specjalnie zbudowanym ulicznym torze. Tym samym, na którym Robert Kubica zaprezentuje możliwości bolidu Formuły 1. Kia Picanto wyjadą na tor w sumie aż 4 razy – po 2 wyścigi zaplanowano zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

-

- 

„Verva Street Racing to wyjątkowe wydarzenie, bez względu na to, czy jesteś zawodnikiem, czy kibicem. Ogrom atrakcji, które przygotowują organizatorzy, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku największe zainteresowanie wzbudzi z pewnością Robert Kubica. Mam nadzieję, że zawodnicy KIA PLATINUM CUP będą mieli okazję spotkać się z nim i uzyskać kilka cennych rad od jedynego polskiego kierowcy w Formule 1. Czeka nas fantastyczny i pełen emocji weekend przed powrotem do sportowej rywalizacji na torze w Moście” – mówi Nikodem Wierzbicki, lider klasyfikacji KIA PLATINUM CUP 2019. „Już cieszę się na kolejne spotkanie z Kubą Przygońskim, zwycięzcą Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross Country w 2018 roku, który podczas rundy na Torze Poznań po raz kolejny był gościem KIA PLATINUM CUP” – dodaje Nikodem Wierzbicki. 

-

-

Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska, powiedział – „Jako jedyni w Polsce dajemy szansę młodym kierowcom na poznanie najlepszych torów w Europie i na sportową rywalizację na najwyższym poziomie. I to za ułamek kwot, jakie trzeba przeznaczyć na start w innych seriach wyścigowych. Wierzymy, że mamy w kraju jeszcze wiele nieodkrytych talentów, które w przyszłości mogą zajechać równie daleko, co Robert Kubica. Zapraszamy do udziału w KIA PLATINUM CUP! A najpierw do Gdyni, gdzie będzie można poczuć przedsmak tego, jak wyglądają wyścigi Kia Picanto”. 

Zanim najlepsi kierowcy w wyścigowych Kia Picanto pojawią się na torze, znakomite osiągi w roli Safety Car'a zaprezentuje Kia Stinger GT wyposażona w 3,3-litrowy, turbodoładowany silnik V6 o mocy 366 KM. Stinger GT, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,5 s i rozpędza się do prędkości 270 km/h, ma „licencję” na to, aby funkcję Safety Car'a pełnić przed wszystkimi pokazami na torach podczas Verva Street Racing.

-

-

Nie tylko zawodnicy, ale również VIP-y będą przemieszczać się pomiędzy miejscami kolejnych wydarzeń na pokładzie jednego z 14 samochodów dostarczonych przez Kia Motors Polska. Do tego celu oddelegowanych będzie 8 szybkich Stingerów i 6 wygodnych Sorento. 

W strefie przygotowanej przez Kia Motors Polska dla osób, które w najbliższą sobotę lub niedzielę przyjadą do Gdyni na Verva Street Racing będą czekały kolejne atrakcje – bez niemiłych konsekwencji z bliska będzie można zapoznać się z wyposażeniem policyjnego Stingera i sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu zdalnie sterowanych modeli w skali 1:10. Będzie również możliwość szczegółowego zapoznania się z ofertą pełnowymiarowych modeli marki Kia – od zajęcia miejsca w każdym z nich aż po umówienie się na jazdę próbną. 

Jubileuszowa edycja Verva Street Racing to jedyna okazja do zobaczenia w Polsce bolidu Formuły 1 w akcji oraz jedna z nielicznych do spotkania Roberta Kubicy i George'a Russell'a – kierowców zespołu ROKiT Williams Racing. To również wyjątkowa szansa na podziwianie w jednym miejscu mistrza driftu – Kuby Przygońskiego – oraz specjalistów od innych dyscyplin motorsportu, na przykład FMX (freestyle motocross), stuntu czy driftu... ciężarówką. Na plaży, która zostanie zaadoptowana na odcinek specjalny rodem z Rajdu Dakar swoje umiejętności zaprezentują Kuba Przygoński, Adam Tomiczek i Maciej Giemza. Nie zabraknie też akrobacji w powietrzu i pokazów na wodzie. Te ostatnie zapewni łódź – Fountain 29 – z silnikiem o mocy 600 KM. Organizatorzy Verva Street Racing zadbali o to, aby atrakcji nie zabrakło nawet po zmroku. Do późnych godzin zaplanowano koncerty zespołów – Lipali, The Cassino, Luxtorpeda, C-BooL oraz Sylwii Grzeszczak i Darii Zawiałow.

PROGRAM

24 sierpnia (sobota)    25 sierpnia (niedziela)
12.00 – 20.00 Pit Party                          10.00 – 17.00 Pit Party
13:00 – otwarcie stref kibica przy torach 11:00 – otwarcie stref kibica przy torach
14.00 – 19.00 – pokazy dynamiczne    12.00 – 17.00 – pokazy dynamiczne   
14:50 – I wyścig KIA PLATINUM CUP 12:45 – I wyścig KIA PLATINUM CUP
18:30 – II wyścig KIA PLATINUM CUP 16:30 – II wyścig KIA PLATINUM CUP
19.00 – 22.30 – koncerty   17.00 – 20.30 – koncerty  


___
źródło: Kia Motors Poland

Czytaj więcej o marce Kia

Kia EV9 zasila w Norwegii instalację świetlną, która imituje słońce
Kia EV9 zasila w Norwegii instalację świetlną, która imituje słońce

KIA | Kia EV9 jest wyposażona w funkcję Vehicle-to-Load (V2L), która umożliwia podłączenie urządzeń do gniazda ładowania. Zasilany przez EV9 5-metrowej średnicy dysk z diodami LED jest zamontowany na ramie i wiernie naśladuje światło słoneczne.

Hyundai, Kia i Samsung Electronics rozpoczynają współpracę
Hyundai, Kia i Samsung Electronics rozpoczynają współpracę

Hyundai, Kia | Hyundai Motor i Kia połączą platformę „SmartThings” firmy Samsung ze swoimi usługami łączności dostępnymi w samochodach

Hyundai Motor i Kia przedstawiają technologię aktywnych spojlerów AAS w przednim zderzaku
Hyundai Motor i Kia przedstawiają technologię aktywnych spojlerów AAS w przednim zderzaku

Hyundai Motor Company i Kia Corporation | Hyundai Motor i Kia  zaprezentowały technologię „Active Air Skirt” (AAS), która minimalizuje opór aerodynamiczny powstający podczas jazdy z dużą prędkością, skutecznie poprawiając zasięg i stabilność pojazdów elektrycznych (EV).

Najnowsze oferty

Kia XCeed 1.5 160KM, GT-LINE + PNS, splash lemon! LED, automat, gwarancja 2029
 • Model: XCeed
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 9153 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Kia Sportage Kia Sportage 1.6 150KM, 7DCT MHEV, wersja M + SMART, lunar silver, FV
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 11464 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Kia Optima 2.0 TGDI 245KM, wersja GT, polski salon, wentylowane skóry, kamera 360
 • Model: Optima
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 88800 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2016

Odwiedź nasze salony