„FIAT CAFÉ 500”

Dziś w Casa 500 - muzeum poświęconym modelowi 500, ikonie FIAT-a - znajdującym się na czwartym piętrze Pinakoteki Agnelli została otwarta nowa kawiarnia „FIATCafé500”. W ten sposób powstaje nowa przestrzeń spotkań towarzyskich, w której historia i design Fiata 500 łączą się z osobistymi doznaniami odwiedzających muzeum, aby podkreślić radość, beztroskę i włoski styl dolce vita, cechy zapisane w DNA marki FIAT.

-

-

Kultowy Fiat 500 od zawsze fascynował artystów z całego świata, był także wystawiany w najbardziej prestiżowych muzeach sztuki nowoczesnej, jak na przykład Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku w 2019 roku. A dziś jest to potwierdzenie nierozerwalnego związku między sztuką współczesną i włoskim wzornictwem. Co więcej, ponadczasowy model 500 stał się „muzą” znanego artysty-projektanta Rona Arada, który na platformie artystycznej Shifting Vision zaprezentował swoją pierwszą aukcję „Reverse Again” cyfrowych dzieł sztuki, dostępnych dla kolekcjonerów w technologii niewymienialnych tokenów „Non Fungible Token”.

„Fiat 500 jest ikoną stylu dolce vita, ale dolce vita nie istnieje bez towarzystwa, bycia razem i cieszenia się pięknymi, unikalnymi i niezwykłymi miejscami, które zapisały się w historii i nadal to czynią” - mówi Olivier Francois, dyrektor generalny marki Fiat i dyrektor marketingu Stellantis. „Z tego powodu właśnie, muzeum Casa 500, które ewoluuje w stronę przyszłości naszej marki, akcentując jednocześnie jej korzenie i tworząc nową „FIATCafé500”, miejsce przeznaczone dla ludzi odwiedzających muzeum Casa 500 i odkrywających wizję FIATA, polegającą na zrównoważonej, odpowiedzialnej i elektrycznej mobilności. Z jej okien możemy dojrzeć ekskluzywny tor La Pista 500, gdzie odwiedzający mogą spacerować w otoczeniu sztuki i odbywać jazdy próbne nowym Fiatem 500, symbolem radości i beztroski, włoskiego designu i włoskiego stylu dolce vita”.

Projekt, poświęcony i inspirowany legendarnym Fiatem 500, powstał na zlecenie galerii sztuki Pinacoteca Agnelli, w ramach jej nowej strategii, a jego kuratorem jest Studio Lamatilde. „FIATCafé500” odzwierciedla podejście industrialne, łącząc elementy architektoniczne, historyczne, industrialne, artystyczne i krajobrazowe, a także naturalne elementy dachu Lingotto. Metalowa konstrukcja staje się przytulną „kabiną”, oferującą wciągające doświadczenie poprzez materiały, obrazy i pamiątki potwierdzające historyczną przeszłość tej cennej „perły w koronie” FIATA. Istotę nowego Fiata 500 można odnaleźć w połączeniu stylu i najnowocześniejszych technologii.

Okna nowej kawiarni „FIATCafé500” wychodzą na wspaniały tor La Pista 500 zainaugurowany we wrześniu ubiegłego roku, stanowiąc obecnie część nowego projektu renowacji historycznego terenu Lingotto. Tor testowy, na którym w ubiegłym wieku testowano samochody marki FIAT, jest dzisiaj niezwykłą konstrukcją reprezentującą aktualne idee ekologiczne, społeczne oraz sztukę.

-

-

FIAT z dumą wspiera galerię sztuki Pinacoteca Agnelli w tworzeniu ambitnego projektu artystycznego pod gołym niebem. Imponująca przestrzeń wystawiennicza oraz seria instalacji artystycznych i środowiskowych w nieoczekiwany sposób nawiązują do architektury, krajobrazu i symboli jednego z najbardziej symbolicznych miejsc Turynu. Instalacje artystyczne na La Pista 500 zostały zaprojektowane tak, aby spotęgować wyjątkowe doświadczenie tego jedynego w swoim rodzaju miejsca, czyniąc z niego również cel turystyczny. Pierwszy projekt, którego inaugurację zaplanowano na 27 maja br., będzie prezentował dzieła sztuki siedmiu współczesnych artystów z całego świata, do których należą: Nina Beier, VALIE EXPORT, Sylvie Fleury, Shilpa Gupta, Louise Lawler, Mark Leckey i Cally Spooner.

La Pista 500 to ogromny ogród 28 metrów nad ziemią zawierający ponad 40 000 roślin należących do ponad 300 różnych rodzimych gatunków i odmian. Projekt przebudowy został wykonany na zlecenie FIATA przez studio architektoniczne Camerana&Partners i obejmuje ogród na dachu oraz ekskluzywny tor do jazdy testowej Nową 500. W każdy poniedziałek, Stellantis & You Torino będzie oferować publiczności możliwość przeżycia wyjątkowych doświadczeń za kierownicą tego najlepiej sprzedającego się samochodu miejskiego w 11 krajach europejskich. Ponadto, zaplanowano także inicjatywę pod nazwą „SZKOŁA E-DRIVE”. Jest to seria zajęć edukacyjnych na temat mobilności elektrycznej, podczas których z pomocą ekspertów, będzie można odbyć jazdy testowe oraz zapoznać się z nowymi silnikami i metodami ich ładowania. Więcej informacji i rezerwacja dostępne są pod poniższym linkiem.

___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

Olivier Francois odwiedza fabrykę Mirafiori
Olivier Francois odwiedza fabrykę Mirafiori

FIAT | W filmie z Mirafiori, Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i globalny dyrektor marketingu Stellantis, podkreśla strategiczną rolę fabryki FIAT, wagę produkcji nowego Fiata 500 Ibrida w Turynie oraz znaczenie Włoch dla marki.

 Francois Olivier zachęca do przejścia na pojazdy elektryczne - Fiat
Francois Olivier zachęca do przejścia na pojazdy elektryczne - Fiat

FIAT | Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT wygłasza przemówienie na odbywającym się w Rzymie Światowym Spotkaniu poświęconym braterstwu między ludźmi.

FIAT już drugi rok z rzędu wspiera Światowe Spotkanie
FIAT już drugi rok z rzędu wspiera Światowe Spotkanie

FIAT | FIAT uczestniczył w Światowym Spotkaniu poświęconym braterstwu między ludźmi zorganizowanym przez Fundację Watykańską „Fratelli Tutti” w Rzymie w dniach 10 i 11 maja.

Najnowsze oferty

Fiat Tipo Seria 4 rocznik 2023 1.5 130 KM Hybrid Garmin
 • Model: Tipo
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Ducato Maxi L4H2 2.2 180KM DMC 3.5t. Leasing od 102% ubezpieczenie 0,99%
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 3 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Fiat 500 Kupiony serwisowany w Polsce ,niski przebieg
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 28407 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2016

Odwiedź nasze salony