CERAMICZNE ZABEZPIECZENIE LAKIERU

CERAMICZNE ZABEZPIECZENIE LAKIERU

13 STYCZEŃ 2019 16:10

PORADNIK | Obecnie lakiery samochodowe nie mają w swoim składzie toluenu i ołowiu, które wcześniej zapewniały im twardość. Ma to związek z przepisami UE, stworzonymi w celu ochrony środowiska. Metale zostały zastąpione wodą. 

W rezultacie nietrudno o rysy i odpryski na lakierze, które nierzadko wymagają głębokiego polerowania. Jest jednak rozwiązanie. Aby zapewnić karoserii ochronę, warto ją pokryć specjalną powłoką ceramiczną, zwiększającą wytrzymałość lakieru.

Zabezpieczanie lakieru – trwała, ceramiczna ochrona

Stosowane wcześniej do zabezpieczania lakieru powłoki kwarcowe okazały się niewiele lepsze od twardego wosku. Ich żywotność oraz stopień ochrony powierzchni auta nie spełniały oczekiwań kierowców. Sytuacja uległa zmianie, gdy na rynku detailingowym pojawiła się powłoka ceramiczna, która do tej pory nie ma konkurencji w trwałej ochronie lakieru. Skutecznie zmniejsza jego podatność na uszkodzenia, dzięki czemu auto staje się odporne na zarysowania, powstające w trakcie mycia i nie tylko. Ceramiczna ochrona lakieru zabezpieczy go także przed kwaśnymi deszczami i będącymi zmorą kierowców sokami z drzew, które opadają na samochód podczas postoju w ich cieniu. Czynniki atmosferyczne, środki chemiczne lub promienie UV nie będą zagrożeniem dla auta, pokrytego ceramiczną powłoką. Stworzono ją z myślą zarówno o nowych, jak i używanych autach. Długość utrzymywania się powłoki na lakierze uzależniona jest od rodzaju zastosowanego preparatu. Zwykle jednak nie przekracza 5 lat.

Powłoka ceramiczna na samochód – nie tylko ochrona

Mimo, że głównym zadaniem powłoki ceramicznej jest ochrona lakieru, nie pozostaje ona bez wpływu na jego wygląd. Dzięki niej kolor lakieru zyskuje głębię, gładkość i efektowny połysk. Auto lśni niczym tafla lustra, wprawiając swojego właściciela w dumę. Nie bez powodu powłoka ceramiczna nazywana jest płynnym szkłem. To wciąż jednak nie wszystko. Powłoka ceramiczna na lakier jest wysoce hydrofobowa. Oznacza to, że odpycha wodę i brud, utrudniając jego przywieranie do pokrytej nią powierzchni. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na zmniejszenie częstotliwości wizyt w myjni samochodowej. Auto będzie ich wymagać dużo rzadziej. Ceramiczna ochrona lakieru jest trwała. Nie sposób usunąć jej podczas mycia. Wchodzi w reakcję z lakierem, tworząc wytrzymałą skorupę na jego powierzchni. Aby się jej pozbyć, musimy wypolerować auto.

Powłoka ceramiczna na lakier zimą

Zimowy okres jest trudny dla kierowców z wielu względów. Niesprzyjające warunki na drogach stanowią tylko jeden z nich. Podczas mrozu trudniej utrzymać auto w dobrej kondycji. Sól drogowa może zniszczyć karoserię, a niska temperatura czyni lakier mniej wytrzymałym. Powłoka ceramiczna na samochód chroni go przed szkodliwym działaniem soli drogowej. Kilka warstw preparatu zabezpieczy przed brudem i nie dopuści do uszkodzenia powierzchni lakieru. Można nią pokryć nie tylko karoserię, ale też tapicerkę, szyby, reflektory, uszczelki, plastiki czy felgi. W ten sposób kompleksowo zabezpieczymy auto, zapewniając mu efektowny wygląd na długo. W okresie zimowym dużą popularnością wśród kierowców cieszy się tzw. niewidzialna wycieraczka. To nic innego, jak umieszczona na przedniej szybie powłoka ceramiczna, która zwiększy widoczność w trakcie jazdy, dzięki swoim właściwościom hydrofobowym. Często używanie standardowych wycieraczek nie jest już konieczne. Dodatkowo, szyby zyskują ochronę, a usuwanie z nich szronu staje się łatwiejsze.

Ceramic Pro – nano-powłoka dla wymagających

Nie każdy preparat zapewni nam odpowiedni efekt. Skuteczne zabezpieczanie lakieru wymaga wysokiej jakości produktu, a także jego właściwej aplikacji. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usługi, upewnijmy się, że stosowany preparat posiada certyfikat twardości SGS. Zyskamy wówczas pewność co do stopnia ochrony i gwarancję satysfakcji. Ceramic Pro należy do najbardziej cenionych typów powłok na rynku. Sam produkt nie należy do tanich, a cena usługi uzależniona jest od wielkości auta. Nie wszystkie preparaty marki dostępne są do nabycia w sprzedaży detalicznej. Część z nich aplikowana jest wyłącznie przez autoryzowanych ekspertów, w trosce o wyjątkowy efekt i najwyższe standardy.

Zapisz się do newslettera

Szanujemy Twoje dane.

Wszelkie informacje dotyczące praw przysługujących osobom fizycznym, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Klauzuli Informacyjnej.

Twoja zgoda na otrzymywanie Newslettera: