JAK DBAĆ O LAKIER SAMOCHODOWY?

JAK DBAĆ O LAKIER SAMOCHODOWY?

02 LUTY 2017 16:30

PORADNIK | Posiadacze aut muszą się borykać się z wieloma problemami. Specjaliści Gezet nie tylko dbają o to, by w ręce Klientów trafiły wspaniałe samochody, które będą doskonale pracować przez długi czas.

JAK DBAĆ O LAKIER SAMOCHODOWY, ABY ZAWSZE WYGLĄDAŁ JAK NOWY?

Posiadacze aut muszą się borykać się z wieloma problemami. Specjaliści Gezet nie tylko dbają o to, by w ręce Klientów trafiły wspaniałe samochody, które będą doskonale pracować przez długi czas. Liczy się również to, aby przekazać im cenne porady. Pozwolą one zadbać o prawidłową kondycję aut w każdym zakresie. Lakier samochodowy jest kwestią problematyczną i wielu kierowców nie wie, jak właściwie o niego dbać. Często wydaje się, że wystarczy od czasu do czasu umyć karoserię, a tymczasem sprawy bywają bardziej złożone. Warto więc przyswoić sobie kilka, na szczęście niezbyt skomplikowanych zasad pielęgnacji aut.

Jedna z podstawowych kwestii, jaka być może zaskoczy niektórych Czytelników, to... sposób i miejsce parkowania. Warto podchodzić do tego z pewną dozą rozwagi. Nie warto parkować w miejscach, w których nasza karoseria może być narażona na pewne uszkodzenia, obicia od drzwi innych pojazdów oraz inne tego typu sytuacje. Naturalnie nie zawsze mamy szansę zaparkować w taki „bezpieczny” sposób, ale czasami warto to zrobić. Zwłaszcza gdy zależy nam na doskonałej prezencji auta przez możliwie najdłuższy czas.

CODZIENNE DBANIE O AUTO, CZYLI CZYM MYĆ SAMOCHÓD?

Rzadko kto myje swój pojazd każdego dnia, chyba że jest on narażony na zabrudzenia wymagające regularnych działań. Zwykle jednak taka sytuacja nie występuje. Warto jednak poznać zasady związane z myciem karoserii. Najlepiej robić to samemu, ewentualnie w tych myjniach, do jakich mamy zaufanie – głównie mamy tu na myśli myjnie ręczne. Mycie maszynowe w wielu przypadkach odpowiada za mikrouszkodzenia, w wyniku których konieczna będzie renowacja lakieru samochodowego, z czym wiążą się konkretne wydatki.

IDEALNY POŁYSK W ZASIĘGU RĘKI KAŻDEGO Z NAS

Wypolerowana karoseria wygląda znakomicie. W salonie Gezet wiemy jak ważny to aspekt, dlatego oferowane przez nas pojazdy są poddawane gruntownej pielęgnacji. Nie obędzie się w tym zakresie bez kosmetyków samochodowych. Do najbardziej popularnych i najszerzej stosowanych należą woski. Wybór jest szeroki, aczkolwiek lepiej zainwestować w rozwiązania profesjonalne. Poza nałożeniem wosku istotne jest polerowanie lakieru samochodowego za pomocą odpowiednich narzędzi, tak zwanych polerek. Trzeba jednak uważać, bo metoda mechaniczna może uszkodzić lakier. Jeśli się tego obawiamy, możemy polerować ręcznie.

RODZAJE LAKIERÓW SAMOCHODOWYCH - CO WARTO WIEDZIEĆ?

Konsumenci nie zawsze mają świadomość detali związanych z dostępnymi na rynku lakierami. Te są różne pod względem wyglądu czy składu surowcowego. Istnieje podstawowy podział, który można sobie zapamiętać, aby lepiej odnaleźć się w realiach zakładu lakierniczego (jeśli będzie konieczne skorzystanie z jego usług). Powszechnie spotyka się lakiery niemetaliczne (tak zwane monokolory), matowe (szczególnie odporne na utlenianie i uszkodzenia), metaliczne, perłowe (estetyczne, acz bardziej narażone na ubytki). Co do składu, wyróżnia się lakiery akrylowe, bazowe oraz wodne.

Zapisz się do newslettera

Szanujemy Twoje dane.

Wszelkie informacje dotyczące praw przysługujących osobom fizycznym, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Klauzuli Informacyjnej.

Twoja zgoda na otrzymywanie Newslettera: