MITSUBISHI LANCER (2007-2016) - SAMOCHODY NOWE I UŻYWANE

MITSUBISHI LANCER (2007-2016) - SAMOCHODY NOWE I UŻYWANE

04 STYCZEŃ 2017 15:30

PORADNIK | Japończycy od dawna są kojarzeni z dużymi osiągnięciami na gruncie nowych technologii, ale odegrali też ogromną rolę w dziejach światowej motoryzacji. 

MITSUBISHI LANCER - SAMOCHODY NOWE I UŻYWANE

Japończycy od dawna są kojarzeni z dużymi osiągnięciami na gruncie nowych technologii, ale odegrali też ogromną rolę w dziejach światowej motoryzacji. Salon Gezet świetnie to rozumie, dlatego Mitsubishi Lancer musiało się znaleźć w naszej szerokiej ofercie. Wywodząca się z Japonii marka od momentu powstania stawia sobie na celu tworzenie wydajnych i skutecznych maszyn – od pewnego momentu również aut osobowych. Polscy konsumenci także doceniają walory tych pojazdów, choć marka nie weszła do czołówki najbardziej popularnych nad Wisłą – mimo że w pełni na to zasługuje.

MITSUBISHI LANCER - SPALANIE POD KONTROLĄ, CZYLI EKONOMIA PO AZJATYCKU

Inżynierowie z Japonii zawsze dokładali starań, aby projektowane przez nich maszyny wypadały bardzo dobrze pod względem ekonomiki użytkowania. Niskie zapotrzebowanie na paliwo powoduje, że samochód może poruszać się dłużej na jednym tankowaniu, a co za tym idzie wydatki po stronie kierowcy zostają ograniczone. Wydajne silniki benzynowe oraz diesle są tak projektowane, by ich działanie było stabilne, a „apetyt” na paliwo ograniczony. Dziś jest to zauważalne również w starszych modelach Mitsubishi Lancer dostępnych na rynku wtórnym.

KOSZTY ZAKUPU WCALE NIE MUSZĄ BYĆ ZNACZNE!

Część polskich konsumentów kojarzy auta japońskie z czymś luksusowym, za co trzeba wiele zapłacić. Okazuje się, że sytuacja wygląda inaczej. Jeśli tematem rozważań jest Mitsubishi Lancer, cena jest naprawdę korzystna. Tyczy się to modeli nowych, jak i tych używanych. Gezet dokłada starań, aby zwolennicy osiągnięć azjatyckiej motoryzacji nie mieli prawa narzekać ani na asortyment, ani na wydatki związane z jego kupnem. Trzeba jednak w tym kontekście postawić na solidnych dostawców. Nasz salon się do nich zalicza, ponieważ wszystkie pojazdy starannie selekcjonujemy.

STYLOWY MITSUBISHI LANCER I WYMIARY, KTÓRE DODAJĄ MU KLASY

Generalnie rzecz biorąc, Lancery są zaliczane do kategorii samochodów kompaktowych z segmentu C i dostępne są jako hatchback (liftback), sedany oraz kombi. Trzeba zaznaczyć, że produkcja tego modelu ze stajni Mitsubishi zakończyła się w 2016 roku na VIII generacji. Ta ostatnia jako najnowsza pod względem technologicznym cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. Jednak generacje wcześniejsze także nie mogą narzekać na małe uznanie odbiorców – szczególnie wśród „koneserów” azjatyckiej motoryzacji. Gabaryty Mitsubishi Lancer stawiają go w grupie aut miejskich z pewnym akcentem reprezentacyjnym.

CO SIĘ KRYJE POD MASKĄ LANCERA?

Model wytwarzany na przestrzeni ponad 40 lat ulegał zmianom w materii wzornictwa, ale również aspektów czysto technicznych. Nie mogło być inaczej, skoro uwarunkowania w tej kwestii zmieniały się dynamicznie w zasadzie z każdym rokiem. Ostatnie modele, które opuszczały japońskie zakłady produkcyjne posiadały napędy przedni lub AWD (na wszystkie osie) oraz efektywne silniki MIVEC – benzynowe oraz diesle. W przypadku modelu Mitsubishi Lancer dane techniczne różnią się detalicznie w odniesieniu do egzemplarzy kierowanych na rynek amerykański.

Zapisz się do newslettera

Szanujemy Twoje dane.

Wszelkie informacje dotyczące praw przysługujących osobom fizycznym, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Klauzuli Informacyjnej.

Twoja zgoda na otrzymywanie Newslettera: