NADWOZIE HATCHBACK - CO TO ZNACZY?

NADWOZIE HATCHBACK - CO TO ZNACZY?

12 STYCZEŃ 2017 16:30

PORADNIK | Samochody typu hatchback to najpopularniejszy typ nadwozia spotykany na naszych drogach, ale czy dokładnie wiemy, jaki to rodzaj nadwozia?

NADWOZIE HATCHBACK - CO TO ZNACZY?

Na rynku samochodowym znajdziemy o auta o różnych typach nadwozia. Jeśli chcemy zakupić nowe lub używane auto, warto więc wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne typy i znać ich wady oraz zalety. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest nadwozie hatchback - pierwsze pojazdy z podobną konstrukcją miały powstawać dziesiątki lat temu, a taki typ nadwozia wykorzystywany jest przez producentów z całego świata. Ale czym tak w zasadzie jest typ nadwozia hatchback? Najprościej mówiąc, jest to auto 3- lub 5-drzwiowe, którego tył zakończony jest drzwiami bagażnika, które to z kolei otwierają się do góry wraz z szybą. Warto przy tym pamiętać, że w Europie tylną klapę auta zwykło traktować się jako drzwi auta, dlatego też mamy do czynienia z ich nieparzystą liczbą.

Nadwozie typu hatchback stosuje się w wielu różnych modelach samochodów, choć zdecydowanie najczęściej w autach o stosunkowo małych rozmiarach. W ten sposób można stworzyć swego rodzaju kompaktowość, dzięki czemu auta, w których zastosowano rodzaj nadwozia hatchback odznaczają się często sportowym wyglądem. Jedną z największych ich zalet jest fakt, że bardzo łatwo można nimi zaparkować. Jeśli natomiast chodzi o typowe cechy charakterystyczne dla hatchbacków to warto wymienić przede wszystkim: nadwozie jedno- lub też dwubryłowe, szyba wbudowana w tylną klapę oraz możliwość złożenia tylnich siedzeń, co w niektórych przypadkach może pozwolić na transport różnych przedmiotów o nieco większych rozmiarach. Jak się więc okazuje, nadwozie typu hatchback wcale nie musi oznaczać braku miejsca w samochodzie.

TYP NADWOZIA HATCHBACK - CZY WARTO NA NIE POSTAWIĆ?

Karoserie hatchback to domena przede wszystkim aut mniejszych i średnich wielkości, które cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją kompaktowość. Oczywiście, istnieje sporo różnic między autami z nadwoziem hatchback, a pojazdami z wersją sedan czy kombi, natomiast ostateczny wybór zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji. Pojazdy z nadwoziem typu kombi charakteryzują się przede wszystkim pojemnym bagażnikiem, podobnie zresztą jak i samochody z nadwoziem typu sedan, natomiast są to auta większe i mogą one sprawiać problemy z parkowaniem. Auta o różnych typach nadwozia wyszukamy na stronie gezet.pl, gdzie za pomocą wyszukiwarki będziemy w stanie dostosować nasze wymagania oraz preferencje.

A co jeszcze wpływa na taką popularnością samochodów hatchback? Zdaje się, że nadwozie hatchback jest po prostu przez wielu uważane za najwygodniejsze, a na dodatek nadające pojazdowi bardzo sportowy wygląd. Dodatkowo, samochody, w których zastosowano rodzaj nadwozia hatchback świetnie sprawdzają się w mieście i idealnie sprawdzą się w sytuacji, kiedy nie wymagamy od auta dużych przestrzeni. Nic więc dziwnego, że od lat cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem i mają swoich zwolenników – nie jest to co prawda auto dla rodziny, ale też spokojnie pomieści wszystkie najważniejsze bagaże. Głównie dlatego wciąż tak wiele osób stawia na nadwozie hatchback, ciesząc się kompaktowością wybranego pojazdu.

-

[ ☑ KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ SAMOCHODÓW UŻYWANYCH HATCHBACK ]

Zapisz się do newslettera

Szanujemy Twoje dane.

Wszelkie informacje dotyczące praw przysługujących osobom fizycznym, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Klauzuli Informacyjnej.

Twoja zgoda na otrzymywanie Newslettera: