INSTALACJA GAZOWA W SAMOCHODZIE - NAJCZĘSTSZE PROBLEMY

INSTALACJA GAZOWA W SAMOCHODZIE - NAJCZĘSTSZE PROBLEMY

09 STYCZEŃ 2017 16:40

Coraz więcej osób przerzuca się na auto na gaz. Powód jest prosty – takie rozwiązanie potrafi przynieść naprawdę dużo oszczędności. Na co uważać przy montażu i eksploatacji instalacji LPG w samochodzie?

INSTALACJA GAZOWA W SAMOCHODZIE - NAJCZĘSTSZE PROBLEMY

Coraz więcej osób przerzuca się na auto na gaz. Powód jest prosty – takie rozwiązanie potrafi przynieść naprawdę dużo oszczędności, tym bardziej przy wciąż mocno niepewnych i często wzrastających cenach za benzynę. Żeby jednak wszystko było w jak najlepszym porządku, trzeba jeszcze w odpowiedni sposób przeprowadzić montaż instalacji gazowej. Jak się bowiem okazuje, niekiedy błędy na tym etapie potrafią okazać się naprawdę dużą zmorą i mogą okazać się potencjalnie niezwykle kosztowne. Źle przeprowadzone przewody czy niepoprawne podpięcie elektroniki to częste błędy, natomiast jeśli tylko instalacja gazowa w samochodzie zostanie zamontowana poprawnie to z pewnością uda nam się uniknąć kłopotów.

Jednak nawet dobry montaż instalacji może nie uchronić nas przed problemami, które będą wynikać po prostu z eksploatacji – w tym wypadku koszty z nimi związane nie powinny być jednakże tak wysokie jak w porównaniu z kłopotami, jakie to mogą się pojawić po błędach popełnionych przy montażu samej instalacji. Jeśli więc tylko zauważymy, że z samochodem coś się dzieje, to od razu powinniśmy udać się do mechanika. Przegląd auta z gazem oferuje wiele warsztatów, dlatego też nie będziemy mieli żadnych kłopotów, aby znaleźć odpowiednie miejsce. Tak czy siak, zanim jeszcze złożymy wizytę u mechanika, dobrze jest wiedzieć, jakie problemy mogą występować najczęściej, jeśli chodzi o auto na gaz.

-

NA CO UWAŻAĆ, KIEDY MONTUJEMY GAZ DO SAMOCHODU?

Jednym z najczęściej występujących błędów jest nieprawidłowy montaż samego układu, przez który auto gaśnie w momencie, kiedy przełączamy jego zasilanie z gazu na benzynę. Sporo problemów wynika także z powodu złego poprowadzenia wszystkich przewodów, zarówno gazowych, jak i elektrycznych. Kłopoty mogą pojawić się również przy okazji złego montażu takich elementów jak parownik, inaczej zwany reduktorem. Bardzo często źle zamontowana instalacja gazowa w samochodzie może przyczynić się do problemów z jednostką napędową, co z kolei może przełożyć się na bardzo nierówną pracę silnika. W związku z tym, niezwykle ważne jest, aby taki montaż wykonali profesjonaliści, którzy rzeczywiście znają się na rzeczy i będą w stanie w jak najbardziej prawidłowy sposób zamontować gaz do samochodu. Inwestycja w pewną i niezawodną firmę to coś, co w przyszłości powinno oszczędzić nam niepotrzebnego bólu głowy.

Jeśli natomiast okazało się, że montaż ten nie przebiegł zbyt sprawnie to warto jest się udać na przegląd samochodu z gazem. Oczywiście trzeba to zrobić w miarę możliwości jak najszybciej, dzięki czemu nasze auto na gaz w zasadzie od razu otrzyma pomoc od fachowców. Na istniejące problemy mogą wskazywać chociażby "szarpanie" silnika w trakcie jazdy, spadek mocy jednostki napędowej, zwiększone zużycie paliwa czy nawet kłopoty z samym odpalaniem samochodu. Tego typu objawów nie warto bagatelizować, tym bardziej, że przegląd auta z gazem to coś, co bez problemu wykonamy w każdym większym czy mniejszym mieście, zapewniając sobie tym samym fachową pomoc i szybkie rozwiązanie usterek.

Zapisz się do newslettera

Szanujemy Twoje dane.

Wszelkie informacje dotyczące praw przysługujących osobom fizycznym, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Klauzuli Informacyjnej.

Twoja zgoda na otrzymywanie Newslettera: