FORD MUSTANG GT4 ZADEBIUTOWAŁ W EUROPIE

FORD MUSTANG GT4 ZADEBIUTOWAŁ W EUROPIE

23 PAŹDZIERNIK 2017 10:00

„Najlepszym sposobem, aby pokazać klientom, na co stać ten samochód, jest sprowadzenie go na tor wyścigowy” ☛ czytaj dalej

FORD MUSTANG GT4 W EUROPIE

Ford Performance sprowadził po raz pierwszy do Europy Mustanga GT4. Samochód został zaprezentowany na specjalnym pokazie podczas wyścigu FFSA Championnat de France GT GT4 European Series Southern Cup na torze Paul Ricard w dniach 14-15 października. Wyprawa miała na celu pokazać szybkość i wszechstronność Forda Mustanga GT4, gdyż najnowszy Mustang został zaprojektowany z myślą o ulicznych torach wyścigowych na całym świecie.

„Najlepszym sposobem, aby pokazać klientom, na co stać ten samochód, jest sprowadzenie go na tor wyścigowy”, powiedział Dave Pericak, dyrektor Ford Performance. "To jest nasz cel na torze Paul Ricard. Mieliśmy już sukcesy z Fordem Mustangiem GT4 w Stanach Zjednoczonych; czas pokazać potencjalnym klientom, na co go stać na europejskim torze, jak Paul Ricard".

Ford Mustang GT4 ma na koncie długą listę wyróżnień ze swojego debiutanckiego sezonu w mistrzostwach IMSA Continental Tire SportsCar Championship, w tym także pole position w pierwszych dwóch wyścigach (Daytona, Sebring) i zwycięstwo na Sebring, Watkins Glen i Road America. Sprawdził się też w akcji w kategorii GTS serii wyścigowej Pirelli World Challenge.

Ford Performance umieścił za kierowcą weterana wyścigów, Scotta Maxwella. Maxwell był zaangażowany w rozwój samochodu i poprowadził go do zwycięstwa w Stanach Zjednoczonych.

"Nigdy nie ścigałem się na torze Paul Ricard, ale jestem bardzo podekscytowany tym, że będę mógł zobaczyć co ten samochód potrafi zrobić w starciu z silną konkurencją", powiedział Maxwell. „To wspaniałe miejsce do zaprezentowania samochodu potencjalnym klientom z Europy i, co równie ważne, to wspaniały czas, by być zaangażowanym w wyścigi za kierownicą Forda. Najpierw mieliśmy BOSSa 302R, potem był Shelby GT350R-C, a teraz jest Mustang GT4. Miło patrzeć, jak Ford Mustang zaznacza swoją obecność na całym świecie. Nie tylko na rynku sprzedaży, ale także na torach wyścigowych."

-

NOWY FORD MUSTANG 2018 W POLSCE

We wrześniu podczas salonu we Frankfurcie producent zaprezentował także Forda Mustanga 2018 w wersji europejskiej. Samochód dostępny jest z dwoma silnikami do wyboru, w tym klasyczny silnik widlasty V8 o pojemności 5.0 i mocy obecnie 450KM. Wkrótce więcej informacji na temat nowego modelu. Ford Mustang 2018 znajdzie się także w polskiej sieci sprzedaży marki Ford.

-

źródło: Ford Polska / Grupa Gezet

Zapisz się do newslettera

Szanujemy Twoje dane.

Wszelkie informacje dotyczące praw przysługujących osobom fizycznym, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Klauzuli Informacyjnej.

Twoja zgoda na otrzymywanie Newslettera: