Nowe Suzuki Vitara 2015

 

Nowa VITARA

Podczas paryskiego salonu samochodowego zaprezentowana została nowa odsłona modelu VITARA, który już wkrótce dołączy do oferty samochodów z napędem na cztery koła marki Suzuki.

 


 


 

Nowa VITARA: DESIGN

 

 

Wygląd charakterystyczny dla SUV-ów marki


Stylistyka nowej Vitary czerpie z tradycji SUV-ów Suzuki i interpretuje ją w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Nowa Vitara stanowi uosobienie klasycznej stylistyki SUV-a Suzuki w nowej, ciekawej interpretacji. Dzięki charakterystycznemu kształtowi maski przednia część nadwozia podkreśla znakomite właściwości jezdne. Wysoko poprowadzone linie boczne oraz wyloty powietrza po bokach maski to stylistyczne nawiązanie do pierwszej generacji modelu Vitara. Uwagę zwracają wyraziście zarysowane przetłoczenia pod linią okien, rozciągające się na całej długości nadwozia i sugerujące mocny charakter pojazdu. Efektem poszukiwań najlepszych właściwości aerodynamicznych są optymalnie zaprojektowane i rozmieszczone otwory w zderzaku, przemyślana linia dachu, łagodnie opadająca ku tyłowi pojazdu, oraz opływowe kształty lusterek zewnętrznych i zderzaków, opracowane w oparciu o wyniki testów w tunelu aerodynamicznym. Reflektory LED nie tylko świetnie się prezentują, ale także pozwalają oszczędzić energię elektryczną.
 

Stylistyka wnętrza


Odważna stylistyka deski rozdzielczej oraz otoczenia lewarka zmiany biegów podkreśla twardy charakter SUV-a. Okrągła tarcza zegara i kolisty kształt wlotów powietrza odzwierciedlają motywy wszechobecne w stylistyce modelu Grand Vitara, które nadają wnętrzu kabiny nowoczesny, dynamiczny wygląd.
 

 

Napęd SUZUKI AllGrip 4x4

 

DOSTOSUJ TRYB NAPĘDU

DO WARUNKÓW NA DRODZE

 


AUTO

W trybie AUTO, odpowiednim do jazdy w normalnych suchych warunkach drogowych, priorytetem jest oszczędność paliwa. System domyślnie wykorzystuje napęd na przednie koła. W momencie wykrycia ich uślizgu natychmiast załącza tryb napędu na wszystkie koła (4WD).

 

SPORT

Tryb SPORT doskonale sprawdza się podczas jazdy po krętych drogach. System wykorzystuje wówczas zalety napędu 4WD w odpowiedzi na nacisk pedału przyspieszenia. W niskim i średnim zakresie prędkości system steruje charakterystyką przyspieszenia/momentu obrotowego w celu zoptymalizowania reakcji jednostki napędowej i własności jezdnych w zakrętach.

 

SNOW

Tryb SNOW jest odpowiedni, gdy samochód porusza się po ośnieżonych, nieutwardzonych lub śliskich nawierzchniach. System domyślnie załącza napęd 4WD. Odpowiednio dostosowuje kontrolę nad napędem na obie osie w zależności od sposobu prowadzenia i przyspieszania, tym samym zapewniając doskonałą trakcję i stabilność pojazdu.

 
LOCK

Tryb LOCK pozwala wydostać samochód z głębokiego błota, piachu lub śniegu. System nieustannie przekazuje wysoki moment obrotowy do kół tylnej osi (50:50).
 

 


 

Nowa VITARA:
 

INDYWIDUALNY STYLUżytkownik chcący spersonalizować swój samochód ma do wyboru listę dodatkowego wyposażenia nadwozia i wnętrza, dzięki czemu może lepiej dostosować samochód do swojego gustu.

Dzięki ofercie elementów stylizacyjnych i możliwości personalizacji wyglądu samochodu, VITARA umożliwia użytkownikowi lepiej wyrazić siebie. Przygotowano bogatą paletę kolorów nadwozia oraz elementów dekoracyjnych, dzięki którym użytkownik może w znacznym stopniu dostosować charakter VITARY do swojego gustu i preferencji. Do wyboru dostępnych jest 15 odcieni lakieru nadwozia, w tym trzy zupełnie nowe barwy, a także kilka dwukolorowych kompozycji, które podkreślają radość z jazdy nową Vitarą.

Nowe odcienie lakieru:

    Atlantis Turquoise Pearl Metallic (ZQN)
    Horizon Orange Metallic (ZQP)
    Savannah Ivory Metallic (ZQQ)Kolejnych pięć elementów, które pozwoli na dalszą modyfikację stylistyczną kabiny i nadwozia nowej Vitary, to:

 •     przedni grill (w kolorze białym lub czarnym)
   
 •     elementy dekoracyjne błotników (w kolorze białym lub czarnym)
   
 •     elementy dekoracyjne deski rozdzielczej (turkus, pomarańcz, biel lub czerń fortepianowa)
   
 •     obręcze Louvre (turkus, pomarańcz, biel lub czerń fortepianowa)
   
 •     zegar w konsoli środkowej (w wersji CARBON lub KANJI)Ponadto użytkownik może dodatkowo podkreślić drogowe i terenowe zdolności, wybierając jeden z pakietów stylistycznych:
 

 • pakiet miejski - składają się na niego chromowane elementy dekoracyjne, m.in. chromowane ramki świateł przeciwmgłowych, ozdobne listwy boczne oraz tylny spojler dachowy.
   
 • pakiet terenowy - podkreśla twardy charakter pojazdu; składa się m.in. z przedniej i tylnej osłony podwozia, ozdobnych ramek lamp przeciwmgłowych, listew bocznych, oraz listwy ochronnej progu bagażnika.
   

 

Newsletter:
Znajdziesz nas na: